Kolejna edycja akcji „Jabłko czy cytryna” w Nowej Wsi [FOTO]

Uczniowie z gminnych szkół wraz z patrolami drogówki po raz trzeci w tym roku wzięli udział w akcji „Jabłko czy cytryna”. Tym razem zatrzymywani byli kierowcy jadący ul. Główną w Nowej Wsi.

18 października przy szkole w Nowej Wsi stanął nietypowy patrol. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z pomocnikami – uczniami z ZSP im. M. Kopernika w Nowej Wsi – kontrolowali kierowców. Pod uwagę brali głównie przestrzeganie limitu prędkości obowiązującego na tej drodze.

Patrol „uzbrojony” był w transparenty z napisami „Nawet na krótkie trasy, zawsze zapinaj pasy” czy „Kierowco zwolnij!”. Jak przebiegały kontrole?

Kierowcy tym razem byli traktowani ulgowo. Za złamanie przepisów mieli do wyboru mandat i punkty karne lub pouczenie i zjedzenie cytryny. Chętnych do mandatu nie było, za to cytrynę kierowcy zjadali ze smakiem! Kilku kierowców patrol zatrzymał za przestrzeganie przepisów. Ci, po kontroli dokumentów, nagrodzeni byli soczystym jabłkiem.

W organizacji akcji „Jabłko czy cytryna” udział wzięli komendant nadkom. Małgorzata Pietrusiak wraz z zespołem oraz Dyrekcja ZSP im. M. Kopernika w Nowej Wsi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.