Koleje zlikwidują wszystkie "dzikie przejścia"

Region

Według wstępnego planu w sierpniu rozpoczną się prace przy modernizacjilinii kolejowej z Warszawy Zachodniej do Skierniewic w części dalekobieżnej. Remont obejmie między innymi likwidację "dzikich przejść" na tym odcinku.

Inwestycja zakłada m.in. wymianę torów, podtorza i trakcji. Linia ma być przystosowana do prędkości 160 km/h, a to oznacza konieczność zwrócenia jeszcze większej uwagi na bezpieczeństwo. Jednym z elementów ma być likwidacja wszystkich „dzikich przejść”. W wielu miejscach zostaną zamontowane ekrany dźwiękoszczelne. Nie wiemy, czy takie rozwiązanie zostanie zastosowane w naszym regionie. O te kwestie zapytaliśmy Roberta Kuczyńskiego z Polskich Linii Kolejowych. Czekamy na odpowiedź.

Jedno z „dzikich przejść” znajduje się między Pruszkowem i Piastowem, inne w Brwinowie łączące ulice Sportową i Przejazd. Oba są bardzo ważne dla okolicznych mieszkańców, którzy do najbliższych bezpiecznych przepraw mają kilkaset metrów.

Prace modernizacyjne na wspomnianej linii kolejowej rozpoczną się najprawdopodobniej w sierpniu i potrwają do maja 2012 roku. Najpierw modernizacja prowadzona będzie na odcinku z Warszawy do Grodziska. Przetarg na wykonawcę robót wygrało konsorcjum Warszawa – Skierniewice. Inwestycja pochłonie nieco ponad 1 mld zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.