Kolej stanęła w martwym punkcie

Region

Pociągi na trasie Grodzisk Mazowiecki –Warszawa w porannym szczycie nie kursowały w obu kierunkach. Na peronach gromadzili się zniecierpliwieni pasażerowie.

Kolejna plaga awarii dotknęła kolej. Tym razem problem był poważny i nie dotyczył jedynie zepsutego składu, a całej trakcji kolejowej. Jedna z czytelniczek poinformowała nas, że pociągi nie kursowały od godziny 7:45 rano.

Okazało się, że przyczyną awarii jest zawieszony na trakcji przedmiot, który ktoś w ramach żartu zrzucił na przewody trakcyjne. Niestety, aby usunąć usterkę należy odłączyć napięcie a tym samym wstrzymać ruch pociągów.

Początkowo ruch w kierunku stolicy jak i Grodziska był wstrzymany. Pociągi między stacjami Pruszków i Warszawa Włochy kursowały wahadłowo. Jak poinformowała nas Donata Nowakowska, rzecznik Kolei Mazowieckich obecnie ruch pociągów został wznowiony. Nadal jednak wystepują opóźnienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.