Wiadomości

Kolędnicy, maski i karnawał. Zimowe warsztaty w Karolinie

Kolędnicy, maski i karnawał. Zimowe warsztaty w Karolinie

Autor artykułu: Redakcja | 22 stycznia 2026 7:00 |

0
Kolędnicy, maski i karnawał. Zimowe warsztaty w Karolinie Otrębusy

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” zaprasza na kolejne wydarzenie w czasie ferii zimowych. W środę, 28 stycznia, odbędą się rodzinne warsztaty pod hasłem „Gdzie turoń chodzi tam się żytko rodzi”. To propozycja dla dzieci i ich opiekunów. Pełna tradycji. Ruchu. I dobrej zabawy.

Kolędnicy i dawne zwyczaje

Warsztat poświęcony będzie kolędowaniu. Dawniej w styczniu po wsiach i miasteczkach wędrowały grupy kolędników. Śpiewali pieśni. Składali życzenia zdrowia i urodzaju. Odgrywali scenki. Towarzyszyły im barwne postacie. Był turoń. Był niedźwiedź. Był bocian. Pojawiali się też Trzej Królowie, anioł, diabeł i śmierć. O tych zwyczajach opowiedzą prowadzący zajęcia.

Maski i zabawa karnawałowa

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają własne, kolorowe maski kolędnicze. Będzie twórczo. I bardzo wesoło. Gotowe maski posłużą do wspólnego tańca. Spotkanie zakończy się karnawałową zabawą. Wszystko w duchu tradycji ludowej.

Informacje praktyczne

Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi. Czas trwania to około 60 minut.
Miejsce: Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”, ul. Świerkowa 2, Otrębusy
Ceny biletów: 25 zł ulgowy, 35 zł normalny

Obowiązuje rezerwacja miejsc.
📞 Telefony: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
📧 E-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: biuro@wpr24.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Reklama