KM podpisało umowę na nowe lokomotywy

Region

Spółka Koleje Mazowieckie podpisała dziś o 12.15 umowę z kanadyjską firmą Bombardier na  dostawę 11 nowych lokomotyw.

Firma z Kanady już wcześniej wyprodukowała dla mazowieckiej spółki 37 piętrowych wagonów umożliwiających korzystanie z systemu push-pull. Teraz przekaże również specjalne lokomotywy umożliwiające pełne wykorzystanie tego systemu.

Kontrakt obejmuje dostarczenie 11 dwukabionowych lokomotyw elektrycznych typu TRAXX P169 DC, przeznaczonych do prowadzenia składów pociągów pasażerskich zmiennokierunkowych z systemem push-pull. Czyli posiadających specjalny moduł do sterowania w końcowym wagonie. Dodatkowo Kanadyjczycy zobowiązali się do świadczenia usług serwisowych przez okres czterech lat od daty przekazania każdej lokomotywy oraz przeszkolenie pracowników KM w zakresie obsługi i drobnych napraw.

Wśród 37 wagonów dostarczonych przez Bombardiera, które obecnie jeżdżą w barwach mazowieckiego przewoźnika znajduje się 26 wagonów środkowych i 11 wagonów sterowniczych.

Kanadyjska firma zobowiązała się dostarczyć zamówione lokomotywy do 31 grudnia 2011 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.