KM awansowały w rankingach największych polskich przedsiębiorstw

Region

"Koleje Mazowieckie – KM sp. z o.o.” wyraźnie awansowały w dwóchprestiżowych rankingach największych polskich przedsiębiorstw, publikowanych przez dziennik „Rzeczpospolita” i tygodnik „Polityka”. W porównaniu z poprzednim rokiem spółka skoczyła o kilkadziesiąt miejsc w górę.

W prezentowanej przez „Politykę” Liście 500 Największych Polskich Przedsiębiorstw, Koleje Mazowieckie znalazły się na 349. miejscu (w 2009 r. zajęły 388 pozycję). Z kolei w publikowanej przez „Rzeczpospolitą” Liście 500 największych polskich firm, ocenianych pod względem kapitalizacji i przychodów, Koleje Mazowieckie zajęły 428. lokatę (w 2009 r. – 476).

– Ten awans to efekt dynamicznego rozwoju spółki, a także zrozumienia potrzeb Kolei Mazowieckich przez właściciela, czyli Samorząd Województwa Mazowieckiego – mówi Prezesa Zarządu Kolei Mazowieckich Artur Radwan. – Pod względem liczby przewiezionych podróżnych jesteśmy w pierwszej trójce polskich przewoźników kolejowych. Mam nadzieję, że wysokiej pozycji KM w rankingach przedsiębiorstw będzie towarzyszył wzrost zadowolenia pasażerów z jakości świadczonych usług.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.