Kładka w Milanówku prawie gotowa

Kładka w Milanówku przy ul. Przejazd przechodzi gruntowny remont. Prace zbliżają się do finału.

Trwają prace związane z budową nowej przeprawy nad torami kolejowymi w Milanówku. W nocy z 19 na 20 kwietnia konstrukcja kładki została zdemontowana. Wykonawca jednak nie próżnuje i już kilka dni temu konsytuacja w nowej odsłonie wróciła na swoje miejsce.

Nie ma się co dziwić, że wykonawca przebudowy pracuje tak szybko. Terminy gonią bowiem do ponownego otwarcia obiektu pozostało już niewiele czasu. – Do 31 maja uruchomimy nowe przejście – zapewniał w kwietniu Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka. – Jestem przekonany, że realizacja tego działania znacznie zwiększy bezpieczeństwo pieszych, jak i rowerzystów korzystających z tego przejścia – podsumowuje Remiszewski.

Wiele wskazuje na to, że kładka będzie gotowa na czas, jednak czy faktycznie uda się ją uruchomić 31 maja? Wszystko zależy od tego jak szybko uda się uzyskać formalne pozwolenia. – Remont kładki nad torami jest już zdecydowanie na ostatniej prostej. Po ustawieniu odnowionej stalowej konstrukcji, montażu stopnic, trwają prace przy montażu klatek schodowych, balustrad i podestów. Ostatnim etapem będą odbiory tej kolejnej już w tym roku ukończonej inwestycji – zaznacza burmistrz Milanówka.

Koszt remontu wyniesie przeszło 1 mln zł, a jego wykonawca jest firma PRB MOSTY z Piaseczna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Kładka w Milanówku prawie gotowa”

  1. ONA pisze:

    W Brwinowie tylko obiecują od 10 lat kładkę 🙂 …a Milanówek ma dwie

    • Dr. Huckenbush pisze:

      Brwinów ma za to cudowny tunel, który po deszczach zamienia się w staw. I tak odkąd pamiętam, czyli że 40 lat już to trwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły