Kierowcy na „podwójnym gazie”

Region

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących . 26-latek miał 0,6 promila i posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami. Drugi z kierowców „za kółko” wsiadł mając… 1,3 promila. Teraz obaj usłyszą zarzuty.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w niedzielny wieczór patrolowali ulice Raszyna. Ich uwagę zwrócił kierowca fiata, który poruszał się bez obowiązkowych świateł mijania. 26-latek został zatrzymany do kontroli. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych bazach wyszło na jaw, ze mężczyzna posiada czynny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do… 2025r.! Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma 0,6 promila alkoholu. Pojazd z uwagi na brak badań technicznych został odholowany na parking, a dowód rejestracyjny zatrzymany elektronicznie. Po czynnościach 26-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu.

Kolejny kierowca jadący na „podwójnym gazie” został zatrzymany na ul. Działkowej w Pruszkowie. 41-letni kierujący jechał zygzakiem. Po zatrzymaniu go do kontroli policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie wykazało 1,3 promila. Pojazd kierującego także nie posiadał aktualnych badań technicznych, co skutkowało odholowaniem i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

41-latek usłyszy wkrótce zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kierowcy na „podwójnym gazie””

 1. Driver pisze:

  PIS to nie moja bajka, bo to socjaliści gorsi od tych z lat 80′
  Ekonomiczne matoły.
  Zdarza się jednak, że pod wpływem jakiegoś ludzkiego odruchu,
  zrobią przypadkiem coś pożytecznego.
  Tak jak uchwalone prawo, na mocy którego nietrzeźwym będzie odbierany samochód.
  Ale niestety…, Bo zamiast te prawo, miast działać od teraz powinno, to wejdzie, w życie dopiero pod koniec roku.

  • Anonim pisze:

   A co dobrego w prawie, które małym zawszonym wiejskim pijaczkom zapewnia najniższe kary za jazdę po pijaku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły