Kierowca porsche próbował wręczyć łapówkę

Region

Na krajowej siódemce nidzicka policja zatrzymała kierowcę auta markiporsche za przekroczenie dozwolonej prędkości. Kierowcą okazał się mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego. W radiowozie próbował przekupić policjantów, za co grodzi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w okolicy miejscowości Mogiłowo na drodze krajowej nr 7. Kierowca Porsche został zatrzymany przez policję za przekroczenie dozwolonej prędkości o 67 km/h i brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowił jednak uniknąć mandatu i punktów karnych.

Siedząc już w radiowozie 35-letni Andrzej K., mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego, zaproponował policjantom łapówkę. W dowodzie rejestracyjnym umieścił 200 złotych. Podkreślał, że jest „swój chłop”. Policjanci prezentu jednak nie przyjęli i zawiadomili oficera dyżurnego.  

Kierowca został zatrzymany w areszcie. Prokurator postawił mu zarzut wręczenia korzyści majątkowej, za który grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy. Dodatkowo został obciążony mandatem i punktami karnymi, których tak bardzo chciał uniknąć.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.