Kierowca chciał zostać pasażerem, bo był pod wpływem

Pruszków

Pruszkowscy policjanci zatrzymali 42-latka, który kierował autem w stanie nietrzeźwości i posiadał środki odurzające. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności za każde z tych przestępstw.

Podczas codziennej służby policjanci z pruszkowskiego Wydziału Ruchu Drogowego zwrócili uwagę na mężczyznę, który zaczął się dziwnie zachowywać. Po zauważeniu radiowozu, 42-latek nagle zatrzymał się, wysiadł z samochodu i chciał zamienić się miejscami z pasażerem.

Gwałtowne i nietypowe zachowanie kierującego nie uszło uwadze funkcjonariuszy, którzy postanowili skontrolować mężczyznę. Badanie trzeźwości wykazało, że kierował on pojazdem pod wpływem alkoholu. – Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili w ubraniu mężczyzny dwie torebki z zawartości suszu roślinnego i białej substancji. Wyniki badań narkotesterem potwierdziły, że jest to mefederon i marihuana – relacjonuje asp. sztab. Monika Orlik z KPP w Pruszkowie.

42-latek usłyszał zarzuty – przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i posiadania środków odurzających. Za każde z tych przestępstw mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.