Kiedy ruszy budowa targowiska w Milanówku?

Milanówek

Milanowski magistrat ponownie ogłosił przetarg na projekt i budowę targowiska miejskiego. Urzędnicy unieważnili poprzednie postępowanie ze względu na zbyt wysoką cenę oferty.

We wcześniejszym przetargu propozycję złożyło tylko jedno przedsiębiorstwo. Firma SORTED z Chyliczek pod Piasecznem wyceniła swoje usługi na kwotę ponad 3,8 mln zł. To znacznie wyższa cena niż zakładała gmina Milanówek. Magistrat zamierzał przeznaczyć na realizację inwestycji maksymalnie 2 mln zł. Urzędnicy postanowili unieważnić postępowanie i ogłosić kolejne. W piątek 23 kwietnia magistrat ponowił przetarg na projekt i budowę targowiska. Firmy mogą składać oferty do środy 12 maja.

Przedsiębiorstwo, które wygra postępowanie zrealizuje zadanie w formacie „zaprojektuj i wybuduj”. Zgodnie z dokumentacją prace powinny ruszyć w pierwszej połowie czerwca. Przyszły wykonawca powinien zrealizować zadanie do końca grudnia.

W ramach inwestycji ma powstać nowoczesne targowisko. W tym miejscu mają być trzy nowe wiaty handlowe pełniące funkcję zadaszenia stoisk. Na terenie targowiska będzie położona kostka brukowa. Przyszły wykonawca ma ogrodzić teren i utworzyć kanalizację deszczową.

Na dachach wiat pojawią się panele fotowoltaiczne. Nieruchomość oświetlą lamy typu LED. W miejscu inwestycji pojawią się elementy małej architektury m.in.: ławki, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci.

Na terenie targowiska wykonawca dokona nasadzeń drzew i posieje trawę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kiedy ruszy budowa targowiska w Milanówku?”

  1. mieszkaniec Milanówka pisze:

    Przecież ponad 3 000 osób podpisało protest przeciw inwestycji i Rada Miasta wstrzymała prace! Przetarg powinien być unieważniony, a wszystkie założenia uzgodnione ze sprzedawcami i mieszkańcami, bo to co burmistrz forsuje z maniackim uporem, to jest kpina z kupców i kupujących.

  2. dsfadf4 pisze:

    Oby nigdy w takiej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły