Kiedy finał prac na stacji Warszawa Zachodnia?

Region

Jedną z największych kolejowych inwestycji w naszym regionie jest modernizacji stacja Warszawa Zachodnia. Niestety prace powodują ogromne utrudnienia nie tylko dla podróżnych „dużej” kolei. Sprawdziliśmy kiedy roboty dobiegną końca.

Zgodnie z zapowiedziami kolejarzy zasadnicze prace na stacji warszawa Zachodnia zakończą się w połowie przyszłego roku. Podróżni w pełni skorzystają ze wszystkich zmodernizowanych peronów, które będą przykryte nowym zadaszeniem. Dodatkowo na peronach będzie działać zmodernizowany system informacji pasażerskiej. Łatwiejsze będzie łączenie podróży koleją z komunikacją miejską. To za sprawą m.in. planowanej budowy linii tramwajowej do Dworca Zachodniego,

Obecnie na terenie stacji Warszawa Zachodnia przebudowywane są perony 1, 2 i 3. Pod nimi wykonawca poszerza przejście podziemne – nad nimi budowana jest wiata z panelami fotowoltaicznymi. Ostatecznych kształtów nabiera nowa hala dworca od strony ulicy Tunelowej. Przebudowywane są tory, rozjazdy, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Wszystkie roboty wykonywane są pod ciągłym ruchem pociągów, co jest dodatkowym wyzwaniem dla wykonawcy i kolejarzy.

Projekt „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia” wart jest ok. 2 mld zł netto. Harmonogram zakończenia inwestycji i fazowanie prac zostały uzgodnione z wykonawcą i przewoźnikami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 27

27 odpowiedzi na “Kiedy finał prac na stacji Warszawa Zachodnia?”

 1. Takjest pisze:

  Pisiory wszystko rozkradli.potrzeba beszie generacji zeby przywrocic normalnosc

 2. Tusk pisze:

  to ze Tusk bedzie gral dla Niemiec to nie ma watpliwosci ale rozdawnictwo PiS i zakazy w trakcie Plandemii było takie same jak u Platfusów

 3. Dan pisze:

  Człowieku to co napisałeś jest totalną nieprawdą. Przypominam Ci że minister Tuska w taśmach u sowy pisał że Polska pod ich żądami to h… i kamieni kupa a Nojman że dają Wam wrzutkę w wyborczej lub TVN i wy ją powtarzacie.. nigdy wcześniej nie było takich nakładów infrastrukturalnych i takiego rozwoju kraju w takich rozmiarach, drogi, tunel pod S3, S2, Zakopane , do Świnoujścia, przekop Mierzeji, Via Baltica, Carpatia.. Rudy kazał zaciskać pasa.. wszystko likwidował, zobacz Polska w tej chwili najlepiej się rozwij W UE, bo jest świetnie zarządzana, nikt jej nie okrada i nie ma EURo, no i jest świetny prezes NBP, który nie słucha się sługusów Niemców.. Budżet jest podwojony, bo zostały zlikwidowane mafię Vatowskie i została rozpędzona gospodarka przez obniżenie podatków, tarcze antykryzysową, najniższe bezrobocie i znisinie podatku dla osób do 26 roku. TUSK nigdy by tego nie zrobił. Zamknął stocznie, podwyższył podatki, wiek emerytalny, a teraz znowu chce likwidować CPK, tak ważną i strategiczną inwestycję, której się boją jego mocodawcy czyli Niemcy.. Ten człowiek nic dla Polski nie zrobił dobrego i nie zrobi, bo jej nie rozumie. Dziwię się że po tylu kłamstwach, w to wierzysz i nie myślisz samodzielnie..

  • chyba wystarczy pisze:

   Dan, skąd masz informacje co było nagrane u Sowy? Czytałem stenogramy z rozmów u Sowy, nikt w żadnym nagraniu nie mówił takich idiotyzmów,.. składnia, używane słowa, wskazują że to jakiś pissowiec maczał brudne paluchy w dopisywaniu dodatkowych zdań w uzyskanych z podsłuchu rozmowach. Co do reszty twoich wypocin można śmiało napisać że jesteś idiotą, że pracujesz za marne srebrniki, które wrzucają na twoje konto odchodzący w niesławie, (z ogromnymi majątkami zrabowanymi z budżetu państwa) członkowie grupy przestępczej zwanej piss.

  • Wilku pisze:

   Domyślam się, że to było do mnie. No cóż, każdy sobie może sprawdzić to co napisałem, czy to nieprawda. Podaję konkretne liczby i konkretne inwestycje, które się zadziały. No już, wykaż, że te liczby są nieprawdziwe, że te inwestycje się nie zadziały. Nie zrobisz tego, chyba, że znowu skłamiesz. Bo kłamiesz sporo w tym co piszesz, co zaraz wykażę.
   Na przykładzie dróg wykazałem, że efekty były zbliżone. To normalne, że obecny rząd wydaje więcej, bo wszystko jest droższe niż było wtedy. Może też wydawać więcej, bo cała gospodarka urosła, więc wzrosły wpływy z podatków, podnosiliście pensję minimalną, więc wzrosły wpływy ze składek. A gospodarka urosła, bo koniunktura była na całym świecie, więc rośliśmy razem z nim. Trudno, żeby było inaczej. Podbijaliście też PKB konsumpcją napędzaną rozdawnictwem, tylko to jest działanie krótkoterminowe. Udział inwestycji w PKB szoruje po dnie, sprawdź sobie wykresy w internecie jeśli mi nie wierzysz. A tylko inwestycje zapewniają długoterminowy rozwój. Mądre inwestycje, a nie Przekop Mierzei, którą będą mogły pływać barki, pod warunkiem, że pogłębisz kanał do portu. CPK jest przewymiarowany, obliczony na ruch pasażerski, który obsługują wszystkie lotniska regionalne w Polsce razem wzięte, tzn. żeby się spinał, trzeba zaorać wszystkie regionalne porty lotnicze i dowozić pasażerów do CPK koleją. Błyskotliwy pomysł, taki nieoptymalny czasowo i kosztowo. Piszesz, że Polska rozwija się najlepiej w całej UE. Obecnie mamy zerowy wzrost PKB, największy obok Słowacji deficyt budżetowy, 160 mld oficjalnie, a specjaliści mówią, że mogą być miliardy więcej, bo planowane dochody są przeszacowane. Był moment, że obok Węgier mieliśmy najwyższą inflację w Europie. Tak to wspaniale jest zarządzana Polska.
   Przypisujecie sobie nieswoje inwestycje, oddanie drogi do użytku to ostatni etap, cały proces inwestycyjny od formalności prawnych, przetargów, projektu, trwa 10-12 lat. Finansowanie drogi jest zabezpieczone w momencie podpisania umowy. I teraz tak, S2-pierwszy etap oddany jeszcze za Platformy, drugi etap z tunelem pod Ursynowem, decyzja o budowie została podjęta jeszcze za Platformy, tunel pod Rabką na S7 do Zakopanego tak samo, Via Baltica tak samo. Tak, macie swoje osiągnięcia, za największe uważam podjęcie decyzji o budowie A1 z Łodzi do Częstochowy, więc po co kłamać?
   Tusk zaciskał pasa, ale co miał robić w czasie ŚWIATOWEGO KRYZYSU FINANSOWEGO? W przeciwieństwie do was nie wydrukował miliardów pustych pieniędzy co skończyło się inflacją 20%. Owszem, przypłaciliśmy to wtedy okresowym bezrobociem, ale potem zmalało. Pamiętam też, że za jego kadencji mieszkania taniały, co jest teraz nie do pomyślenia. Co przenosi nas do następnego punktu, czyli „świetnego prezesa NBP”, który gdy już inflacja zaczęła rosnąć w 2020 dalej obniżał stopy procentowe i przez tani kredyt doprowadził do galopujących cen nieruchomości. Gdy inne banki centralne podnoszą lub trzymają stopy, ten je obniża zaskakując cały rynek. Wszystko po to, żeby raty spadły przed wyborami. Nie chce mi się już więcej pisać, a byłoby jeszcze co. Jeszcze masz tupet pisać, że nie myślę samodzielnie, gdy sam walisz sloganami prosto z TVP i nie potrafisz przyjąć suchych faktów.

   • XD pisze:

    Typie, po kolei:
    „To normalne, że obecny rząd wydaje więcej, bo wszystko jest droższe niż było wtedy. Może też wydawać więcej, bo cała gospodarka urosła, więc wzrosły wpływy z podatków, podnosiliście pensję minimalną, więc wzrosły wpływy ze składek.” – Zacznijmy od tego, że Tusk nie płacił firmom za budowę dróg i upadały, a ludzie się wieszali. Więc tak, ceny wzrosły z powodu wzrostu cen energii, kosztów pracy itd, ale dodatkowo urealniono kosztorys prac.
    „Udział inwestycji w PKB szoruje po dnie, sprawdź sobie wykresy w internecie jeśli mi nie wierzysz. ” – Masz rację, ale tylko jeżeli popatrzysz na udział inwestycji jako %PKB, jeżeli popatrzysz na kwoty tych inwestycji to jesteś w głębokim błędzie, propaganda rodem z FOR.
    Przekop Mierzei jest kilkuetapowy, faza druga, czyli pogłębianie toru wodnego trwa.
    CPK nie jest przewymiarowany, mówią o tym dosłownie wszyscy eksperci i agencje międzynarodowe poza panem Laskiem, Liberskim i Hanią GW.
    „Obecnie mamy zerowy wzrost PKB, największy obok Słowacji deficyt budżetowy, 160 mld oficjalnie, a specjaliści mówią, że mogą być miliardy więcej, bo planowane dochody są przeszacowane. ” – W 2023 roku tak, ale w poprzednich latach wzrost była stale w czołówce UE. W przyszłym roku przewiduje się wzrost o 3,3%. W tym roku deficyt jest planowany na 92mld zł, a nie 160mld i prawdopodobnie będzie niższy niż te 92mld.
    „Tusk zaciskał pasa, ale co miał robić w czasie ŚWIATOWEGO KRYZYSU FINANSOWEGO? W przeciwieństwie do was nie wydrukował miliardów pustych pieniędzy co skończyło się inflacją 20%.” – No tak, bo pandemia nie była światowym kryzysem gospodarczym, a ograniczanie podaży gazu przez Gazprom w 2021 nie miało wpływu na ceny energii w Europie i wojna na Ukrainie też nie miała wpływu na koniunkturę. I dalej: czy naprawdę uważasz, że NBP czy Morawiecki nie wiedzieli, że dodruk 200mld dla firm się nie skończy inflacją? Doskonale o tym wiedzieli, ale musieli wybrać: albo inflacja, albo bezrobocie. Wybrali inflację i uważam, że słusznie.

   • Dan pisze:

    Świetna odpowiedź dla Wilku od XD. Nic dodać nic ująć. Ten człowiek Wilku nie myśli samodzielnie, tylko podaje nieprawdziwe informacje. Nie rozumie że przez ostatnie 8 lat za rząd wspaniałych rządów PISu Polska zrobiła największy skok cywilizacyjny w historii. PKB w ostatnich latach był największy w UE, cała Europa patrzyła na nas z podziwem. Za Rudego byliśmy krajem upadłym, podporządkowanym Niemcom, a ówczesny minister mówił że Polska to kamieni kupa, i że pieniędzy nie ma i nie będzie a Ryży mówił żeby pokazać gdzie są pieniądze zakopane. Nie było żadnych tarcz, mówił że nie ma takich przycisków, zwijał Polskę, szpitale, szkoły, posterunki policji, stocznie.. wszystko i ty mówisz o jego planach?! człowieku ogarnij się.. czemu dajesz się oszukiwać.. zacznij myśleć samodzielnie… Za PiSu zaczęły być robione inwestycje, które wydawały się niemożliwe, tzw imposybilizm III RP, czyli totalnych. Przekop mierzei, tunel w Świnoujściu, VIA Carpatia, S7 z tunelem pod Zakopanem, VIa Baltica, S11, S5, S3, elektrownie atomowe i mógłbym wymieniać jeszcze godzinami… trzeba być głupcem żeby tego nie widzieć… Za Rudego nic się nie opłacało, z przerażeniem patrzę co ty piszesz i co mówi Ryży o CPK. Wszyscy eksperci, mówią że jest to świetny projekt, który przyniesie ogromne korzyści Polsce, przede wszystkim z Cargo. To dlatego Niemcy przysłali tutaj tego swojego słupa, żeby to wstrzymać. CPK zabierze im duże wpływy z cła… Tak samo Pis opodatkował LIdle, biedronki i inne… to też się nie podoba szwabom.. Polska wreszcie ma pieniądze na duże projekty i rozwija się jak nigdy dotąd, ale jak ten zacznie zaciskać pasa, to będziesz płakał… W tej chwili bezrobocie jest najniższe w EU, a za rudego prawie 15 %, młodzi byli na umowie zlecenie za 5 zł, a teraz zarabiają po 7000 tys. i więcej. Coraz więcej firm tutaj inwestuje bo jest bezpiecznie.. Rudy ma to powstrzymać, albo to zrozumiesz albo jesteś zaczadzony TVNem i nic już nie zrozumiesz…

  • jbpis pisze:

   Minister u Tuska, konkretnie niejaki Mateusz Morawiecki…

 4. Ppruszkowianin pisze:

  @Brwinowianin – a teraz idź wylizać d……#€@pę prezesowi

 5. Zoltar pisze:

  Niestety obok będzie straszył cały czas rozpadający się dworzec PKS. Czy kiedykolwiek doczekamy się nowego dworca PKSu? Połączonego w jedną całość z Dworcem PKP?

 6. Brwinowianin pisze:

  Polacy to taki TĘPY naród, który nie zasługuje na nic dobrego. Lepiej jak jest dręczony i uciemiężony jak bywało w naszej historii, niż jak się kraj rozwijał prężnie za czasów PiS.
  Wiadomym jest , że tego typu inwestycje nigdy by nie powstały gdyby rządzili złodzieje z PO-KO-TRZASK.2050 !!!
  Ja tylko przypomnę, że większość dróg ekspresowych powstała w ostatnich latach, właśnie za rządów Prawa i Sprawiedliwości, S7 do Gdańska , Krakowa, S8 do Białegostoku, S19/17 do Rzeszowa przez Lublin , S3 I S5 , setki obwodnic miast, których jest tak wiele , że nawet nie da się wymienić , rozwój kolejnictwa i przywracanie linii kolejowych, które wcześniej PO zlikwidowało…
  Tępy naród z pustymi łbami będzie miał teraz to na co zasługuje, czyli wielki GÓWNO !

  • Komentar pisze:

   Być może Polacy mają zwyczajnie dosyć jadu i szczucia – właśnie takiego jak powyżej. I knajackiego języka, któremu uległ nawet Morawiecki…

  • Wilku pisze:

   W każdym dłuższym wpisie, jaki tu zamieszczasz – kłamiesz. Zabawne jest też przejście od „Polacy nie chcą Tuska” przed wyborami do „tępy naród z pustymi łbami” po wyborach. Charakterystyczne, że nie zdecydowałeś się obrażać wyborców opozycji tylko obrażasz wszystkich. To symptomatyczne, niech się wszyscy przyjrzą za kogo pisowcy mają Polaków.
   Za Platformy również działy się inwestycje infrastrukturalne i to w zdecydowanie gorszym otoczeniu makroekonomicznym, a nie w warunkach światowej koniunktury, która siłą rzeczy dotarła też do Polski i zwiększyła dochody budżetowe. Bo tak, to zasługa światowej koniunktury, a nie „wystarczy nie kraść”, że te dochody się zwiększyły za waszych rządów. A i tak mnóstwo z tego ukradliście dojąc spółki skarbu państwa.
   Ale do brzegu, wkleić sobie w google „ciekawe liczby Ile kilometrów dróg i autostrad oddano do użytku” i wejść w artykuł o tym tytule. Przewinąć w dół, jest tam porównanie ile oddano ekspresówek i autostrad za obu rządów.
   W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL, 8 lat) oddano do użytku:
   885 km autostrad
   1 207 km dróg ekspresowych.
   Między 2015 r. a końcem czerwca 2021 (za rządów PiS, 6,5 lat) oddano do użytku:
   178 km autostrad
   1 200 km dróg ekspresowych.
   Ledwo się zrównujecie z tym co wybudował poprzedni rząd w trudniejszych warunkach. Na kolei też były inwestycje, modernizacja CMK i linii do Gdańska na 200 km/h, proteza koniecpolska do Wrocławia, na naszym podwórku podwarszawskim modernizacja linii do Łodzi, zakup taboru – Pendolino, Flirtów i Dartów dla Intercity.
   Można się rozmarzyć, ile by zrobił tamten rząd, gdyby miał do dyspozycji tyle pieniędzy co wy – wy te nadwyżki postanowiliście przepuścić na rozdawnictwo. Tymczasem udział inwestycji w PKB spadał za waszych rządów konsekwentnie i jest najniższy w historii IIIRP, co sie teraz będzie odbijać czkawką latami.

   • Anonim pisze:

    O jakiej światowej koniunkturze piszesz? Od około 4 lat światowa gospodarka wchodziła w recesję, dwa lata pandemii i prawie dwa lata wojny za wschodnią granicą, co jest nie bez znaczenia dla nas. Tysiące cystern z naszych rafinerii dla zapewnienia specjalistycznego paliwa dla wojska sąsiada, pomoc dla uchodźców, fakt że nie przemyślana i nie w takiej kwocie. Wracając do koniunktury i gospodarki, owszem była przez pierwsze cztery lata, później to walka z plandemią i wstawanie gospodarek z kolan, z czego jak wynika z europejskich danych nasza poradziła sobie nadzwyczaj dobrze. Tu choćby przychodzi LOT, gdzie przewidywania do powrotu sprzed zakładały ok.2025-2027 roku, a już w tym Okęcie i inne nasze lotniska idą na rekord pasażerów i towarów, a to tylko jeden z przykładów. Ktoś tym zarządza i z perspektywy czasu chyba nie najgorzej mu to wychodzi.

    • Wilku pisze:

     Fajna manipulacja. 4 lata temu był 2019 i szczyt owej koniunktury, więc o jakim wchodzeniu w recesję piszesz? Mimo zamknięć w 2020 wskaźniki makroekonomiczne padły na twarz dopiero w 2021, więc było 6 lat dobrego otoczenia ma działanie. Nasza gospodarka poradziła sobie nadzwyczaj dobrze? Do nas wszelkie kryzysy docierają z opóźnieniem względem zachodu, dlatego w tym roku mamy PKB koło zera, a wcześniej żeby go utrzymać wydrukowaliśmy miliardy pustego pieniądza, by go przeznaczyć na tarcze antykryzysowe. Wydrukowaliśmy, bo w czasach dobrej koniunktury nie odkładaliśmy nadwyżek jak Niemcy, tylko wszystko przejadaliśmy na socjal. Zapłaciliśmy za to inflacją wyższą niż na zachodzie, a planowany budżet ma najwyższy deficyt w Europie obok Słowacji. Tak wspaniale sobie radzimy.

   • Anonim pisze:

    Podsumowując za rządów PO dało się wybudować tyle dróg na ile było pieniędzy w czasach globalnego kryzysu, a za rządów PIS wybudowało się tyle dróg na ile PISOWCZYKI znalazły kolesiów do obstawienia stanowisk przy budowie. Trafne spostrzeżenie Wilku.

  • Szczepan pisze:

   Nie zesraj sie

  • Koko pisze:

   Myślę,że trzeba odwiedzić kilku specjalistow

  • BatNaBaranow pisze:

   Świata racja. Ale media zadbały by ich odpowiednio oglupic

  • Anonim pisze:

   W punkt

  • Anonim pisze:

   Brwinowianin homo-milosny-przyjacielu, jakkolwiek kocham ciebie i twoje posuwisto zwrotne ruchy którymi obdarzasz mnie i moje grono znajomych gdy nie zwalczamy razem gejów robiąc sobie alibi to muszę niestety przypomnieć Ci zwrot którego ty i twoi homokoledzy używali przez ostatnie 8 lat. Zacytuję pusowskie stanowisko „jak ci się nie podoba to wypad z Polski”, nadszedł czas żebyś ty i reszta śmieci wzięła sobie swoje własne słowa do serca. No chyba że tutaj też kłamałeś jak zwykle, to spoko w nowoczesnej Polsce która nie jest katotaliban znajdziemy stanowisko sprzątacza nawet dla ciebie – bo życie z socjalu jako nierób się kończy.

 7. Hauptbahnhof Berlin pisze:

  Inwestycja zostaje wstrzymana, to ogromne marnotrawstwo pieniędzy.

  • Anonim pisze:

   Aż zadzwoniłem zapytać o to i powiedzieli mi że jest nieprawdą że inwestycja zostaje wstrzymana. Widzę kolega powyżej ma luźne podejście do prawdy jak każdy piskofczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe