Kiedy finał prac na pętli na Osiedlu Staszica? [FOTO]

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na zakończenie prac związanych z przebudową pętli autobusowej i drogi dojazdowej na Osiedlu Staszica. Sprawdziliśmy na kiedy planowany jest finał robót.

Na początku roku władze Pruszkowa wybrały firmę, która zajmuje się przebudową pętli autobusowej na Osiedlu Staszica. Ze startem prac trzeba było jednak poczekać, aż do końca marca. Powód? Oczywiście pogoda.

Pierwszy etap robót został już dawno zakończony. Chodzi tu oczywiście o przebudowę drogi i miejsc parkingowych od ul. Plantowej do wjazdu na osiedle znajdującego się przy drogerii kosmetycznej. Obecnie trwają natomiast prace związane z przebudową drugiego odcinka oraz zatoki autobusowej.

Jakie „nowości” się tu pojawią? Pas dla autobusów przy al. Wojska Polskiego będzie miał aż 60 metrów długości. Dodatkowo pojawią się tu trzy wiaty przystankowe. Każda z nich zostanie wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz gniazdka USB. Z tych ostatnich zapewne chętnie będą korzystać podróżni, by np. podładować sobie telefon. Kolejna, czwarta wiata stanie w miejscu istniejącej. Ona również będzie wyposażona w panele oraz gniazda USB.

Jedną z zupełnych nowości będzie ładowarka kablowa dla… autobusów elektrycznych. W jakim celu zostanie wybudowana? Przypominamy. Pruszków wspólnie z Żyrardowem i Grodziskiem Mazowieckim otrzymał dofinansowanie z projektu „Zielone Płuca Mazowsza” na zakup sześciu autobusów elektrycznych. Pojazdy wyprodukuje Solaris i jest szansa, że jeszcze w tym roku trafią do wymienionych gmin. To jednak element inne postępowania, które jest obecnie w toku.

Na pętli pojawi się również stacja do ładowania samochodów elektrycznych ta zostanie ulokowana przy miejscach parkingowych tuż za postojem taksówek. Przewidziano tu dwa dedykowane miejsca postojowe do ładowania aut elektrycznych..

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na zakończenie prac. Zwłaszcza, że roboty na pętli wymusiły wprowadzenie zmian w miejskiej komunikacji i nie wszystkie linie autobusowe docierają na w to miejsce. Pierwotnie prace miały zakończyć się do końca sierpnia. Dziś wiadomo już jednak, że prace nie zostaną ukończone w terminie. Skąd opóźnienia? – Trzeba pamiętać, że roboty ze względu na warunki atmosferyczne mogły rozpocząć się dopiero w marcu. Dodatkowym utrudnieniem dla wykonawcy był fakt, że prace musiały być niejako prowadzone „pod ruchem”. Z uwagi na lokalizację i liczbę punktów usługowych konieczne było utrzymanie dojścia do sklepów. Dodatkowym utrudnieniem były kolizje z sieciami PGE. Tu wykonawca musiał czekać na uzgodnienia, a te jak wiadomo zajmują dużo czasu – zaznacza Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Kiedy zatem należy spodziewać się finiszu prac? Przebudowa pętli autobusowej powinna zakończyć się już we wrześniu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 25

25 odpowiedzi na “Kiedy finał prac na pętli na Osiedlu Staszica? [FOTO]”

 1. Anonim pisze:

  Tam wody i kibli niie bylo remont potrzebny

 2. obecna... pisze:

  Nieporzebne glupie komentarze, właśnie wylany zostal asfalt…

  • Poirytowany pisze:

   To teraz niech jeszcze wydłubią ten koszmarny polbruk z zatok i prawidłowo ustawią znaki. Jaki ignorant z ramienia powiatu przyklepał to oznakowanie? Ten sam który pogłębił problemy na „rondzie dzwona” w Piastowie zmieniając 5 lat temu oznakowanie poziome i wciskał ludziom kit za pośrednictwem mediów że to rondo turbinowe???

 3. Marcin B. pisze:

  Kolejny fragment zdewastowanej infrastruktury komunikacyjnej. Zamiast asfaltu tandetna kostka, zamiast wyniesionej platformy przystankowej – zatoka. A do tego wadliwe oznakowanie. Panie Makuch, panujesz pan nad tym, czy już tak pochłonęło pana marnowanie publicznych środków i psucie miasta, że na detale nie zwracasz pan uwagi?

 4. obserwator pisze:

  Kamera Straży Miejskiej obejmuje cały parking i nie widzi aut ciężarowych stojących na stanowiskach parkingowych wystających poza stanowiska parkingowe ?
  Czy nie wystarczy znak zakazu ?
  Czy niszczenie nasadzeń tyłem pojazdów nie wystarczy do ukarania ?

 5. obecna... pisze:

  Wcale nie uważam,że prace idą wolno, utrzymujące się upały, też bardzo utrudniają pracę… już chyba wszystkim …
  łatwo jest krytykować, zza szybki klimatyzowanego samochodu… nie robili źle, robią …jeszcze gorzej…

  • Pan M pisze:

   Źle. Bo wystarczyło w jedną noc przefrezować nawierzchnię, wyłożyć nowy asfalt i załatwione. A nie psuć geometrię, polbrukować i jeszcze bezmyślnie jak zostało powiedziane ustawiać znaki.

 6. Ybkj pisze:

  „Zielone Płuca Mazowsza” – to pewnie za wycinanie drzew gdzie się da..

 7. Życzliwy mieszkaniec pisze:

  Nie wiedziałem, że zastępca prezydenta to taki obserwator pogodowy. Najgorszy jest wiatr, bo jak nie ma wiatru, to jest cieplej. Przynajmniej dowiedziałem się, że były aż tak złe warunki pogodowe, prawie zima stulecia, że wykonawca nie mógł rozpocząć prac. Chyba, że inne a$pekty miały wpływ na wyrażenie zgody na zmianę terminu realizacji robót. Cytując klasyka, nie przeszkadzać, popierać..

 8. Xxx pisze:

  A ja z innej beczki, gdzie można zgłosić chęć wydzierżawienia 2-3 miejsc parkingowych? Skoro można zrobić pseudo „ogródek piwny” prawie na skrzyżowaniu to też chcę.

 9. Życzliwy pisze:

  Generalnie mamy powtórkę z „nie da się”, a pruszkowska straż miejska jak zawsze i wszędzie jest ślepa na źle parkujące samochody. W tym przypadku powyżej 3,5 tony i wystające za obrys miejsca parkingowego. Czy łatwiej jest odwołać prezydenta czy zlikwidować straż miejską???

  • Mundek pisze:

   Też jestem ciekaw czy nie można coś z tym zrobić. Stanie taka pipa jedna z drugą na przeciwko apteki i problem z przejazdem gotowy.

   • Piotr pisze:

    Ten mercedes już tam kilka tygodni stoi nikt mu mandatu nawet nie dał. Wystaje z dobre pół metra na ulicę.

    • Johnny pisze:

     A ten magazyn na kołach przy monopolowym, dramat! Kilka lat stał, przenieśli na czas remontu i zaraz pewnie znowu wróci. Ile razy tamtędy SM przejeżdża i nie reaguje, spokojnie omijają jak gdyby nigdy nic. Myślałem, że po remoncie pętli powstanie jakiś zakaz dla tych długich dostawczaków, ale jak widać nic z tego.

  • Ana pisze:

   Najtrudniej chyba zmądrzeć. A wezwałeś straż czy tylko marudzi ? Na moje wezwania zawsze reagują

   • Życzliwy pisze:

    Straż miejska w tym miejscu przejeżdża niejednokrotnie i nie reaguje, to myślisz, że telefon coś zmieni? Każdy źle zaparkowany pojazd należy pokazać palcem, a sami nie wysiądą z klimatyzowanego samochodu bez zgłoszenia?

 10. Artur pisze:

  Tak kiepskiej budowy to już od dawna nie widziałem, organizacja pracy to jakaś porażka pracownicy również, bałagan wszędzie.
  Prace prowadzone pod ruchem ciekawe jakim, ta budowa to kpina.
  Mam nadzieje, że ta firma nie dostanie już w naszej okolicy nic do wykonania.

 11. mieszkaniec osiedla pisze:

  Widząc postępy w pracy tych ludzi to koniec można oczekiwać na nowy rok. Ci pracownicy są tak zajęci rozmowami i posiedzeniami że trudno ich złapać przy pracy.

 12. ala pisze:

  Dlaczego na miejscach parkingowych notorycznie parkują auta powyżej 3,5 t. ?
  Znak wyraznie zakazuje wjazdu aut powyżej 3,5 t. z wyjątkiem zaopatrzenia , a nie parkowania.
  Auta te nie mieszczą się niszcząc nasadzenia i stwarzają zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu.
  Wykonawca powinien umieścić informację pod znakiem „parking dla samochodów osobowych”.

 13. RAL pisze:

  Wymówki wykonawcy są co najwyżej śmieszne. Wystarczy wyjrzeć przez okno by zobaczyć jak 5 czy 6 osób podpiera łopatę a jeden kopie dołek.

  • Pruszkowianin pisze:

   to może też weź łopatę i wspomóż kopać skoro jesteś taki mądry. Tka jak już tu ktoś napisał ”przyjedzie z Pcimia ,sprzeda gospodarkę kupi mieszkanie na kredyt w Pruszkowie” i uważa że wszystko mu wolno .Och jaki miastowy się znalazł.

 14. Blanka pisze:

  Jasne warunki. A może ktoś zainteresuje się tym, że np w dniu wczorajszym ok godz 14 tej nie było widać żadnej osoby pracującej. To nie jedyny przypadek, kiedy ekipy brak. Może coś przeoczyłam, ale teraz jest lato i warunki nie przeszkadzają. Ok 2 tyg temu w godzinach porannych 1 pan coś grabil, 3 stało, 2 siedziało i zabawiało się telefonami. To jakieś kpiny. Z wycinką drzew poszło wam wyjątkowo szybko. Ciekawe kto będzie odpowiadał jeśli ktoś na tym placu budowy złamie nogę.

 15. Pascal pisze:

  Przegonić żulerstwo z tego miejsca!!!

 16. pruszkowiak pisze:

  Codziennie mijam plac robót i widzę jaki jest „postęp”. Skandal i żenada! Dlaczego od ponad 2 tygodni nie można wylać asfaltu pomimo ukończonych już chodników, krawężników i miejsc parkingowych i uruchomić wyjazd na Al. Wojska Polskiego? Całość prac skupiona jest na długim pasie dla autobusów a odcinek od drogerii do parkingu społecznego czeka tylko na nawierzchnię. O wszechobecnym bałaganie na budowie nawet nie wspominam, bo to taka norma jak za PRL-u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły