Kępińska będzie jak nowa

Brwinów

Prace przy rozbudowie ul. Kępińskiej postępują. Wykonane prace na odcinku ponad 700 m łączącym drogę wojewódzką (DW 719) z drogą powiatową (ul. Wilsona) umożliwią lepszą i bezpieczniejszą komunikację oraz poprawią jakość życia mieszkańców.

Ulica Kępińska w Brwinowie doczekała się remontu. Realizacja projektu rozpoczęła się jesienią 2021 r. Dla mieszkańców gminy ul. Kępińska pełni istotną rolę komunikacyjną na obszarze południowo-wschodniej części miasta, łącząc dwie ważne drogi publiczne – powiatową (ul. Wilsona) oraz wojewódzką (DW 719). Ulica Wilsona do której dochodzi, jest jedną z głównych ulic miasta – połączenie stanowi dogodny dojazd do centrum.

W ramach inwestycji zaplanowano wykonanie pełnej infrastruktury drogowej wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym. Zakres robót podzielono na dwa etapy: pierwszy – prace od drogi wojewódzkiej DW 719 do skrzyżowania z ul. Kraszewskiego oraz drugi – od ul. Kraszewskiego do ul. Wilsona. Na chwilę obecną roboty są zaangażowane w 90% – wykonawca zakończy prace przed ustalonym w umowie terminem.

Dla bezpieczeństwa i uspokojenia ruchu drogowego zaplanowano wykonanie trzech wyniesionych skrzyżowań z drogami gminnymi: z ul. Borkową, ul. Kraszewskiego i ul. Orzeszkowej. Ułożono nową nawierzchnię asfaltową, wymieniono i zbudowano kanalizację deszczową wraz z przykanalikami i wpustami deszczowymi. Ułożono chodniki dla pieszych o zmiennej szerokości wzdłuż całego remontowanego odcinka oraz wykonano zjazdy na posesję i dojścia do furtek. Aby ułatwić poruszanie się, ciągi piesze w miejscach przejść przez ulice zostały obniżone do poziomu jezdni, zamontowano wypustki dla osób niewidomych i niedowidzących.

Przed wykonawcą jeszcze budowa wyniesionego skrzyżowania z ul. Orzeszkowej. Na zakończenie pozostanie zagospodarowanie terenu zieleni – wykonanie plantowania poboczy pasa drogowego, wraz z humusowaniem i obsianiem trawą.

Zastosowane nowe rozwiązania drogowe mają ułatwić ruch pieszym i kierowcom, a ulica zyska nowy, estetyczny wygląd.

Koszt inwestycji to kwota 2 765 189,05 zł. Jeszcze przed rozpoczęciem robót gmina wnioskowała do marszałka województwa mazowieckiego o dotację celową – prośba została rozpatrzona pozytywnie. Przyznano pomoc w wysokości 1 603 524,82 zł w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”, pozostałe środki będą pochodziły z budżetu gminy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Kępińska będzie jak nowa”

 1. Kkk pisze:

  Nie wiem jak na Kępińskiej ale reszta dróg w gminie Brwinów charakteryzuje się studzienkami które zawsze wypadają ,,pod kołem” no po prostu nie da się ich ominąć. Np Parzniew czy ul.Wilsona.

 2. Brwinowianin pisze:

  Bardzo widoczny jest ten znak – ustąp pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej 🙂 !
  Zwłaszcza , że Kępińska zawsze była z pierwszeństwem można się tam spodziewać wielu stłuczek.

 3. ktoś coś pisze:

  Baranów?
  Baranów jak widać nie brakuje , chodzi przecież o Brwinów , pismaki jak zwykle dały popis

 4. Brwinowianin pisze:

  Już zdążyłem to „odczuć” w jak przypadkowy sposób robotnicy zbudowali na tej drodze wywyższenia , czyli tzw. progi zwalniające, przy których ustawiają standardowo ograniczenie do 30km/h…no w tym przypadku jak ktoś wjedzie na wysepkę z zalecaną prędkością to walnie głową w sufit , albo urwie zawieszenie !!!

  Kolejna kwestia to marna podbudowa pod asfaltem (mieszkam obok) praktycznie nie było walcowania tłucznia (ubijania nawierzchni) przed położeniem asfaltu, a co jest kluczowym etapem robót jeśli droga ma służyć na lata ?!

  + już ostatnia moja uwaga 🙁
  Na odcinku , który wcześniej został oddany zbierają się kałuże więc chyba odwodnienia i spadki zrobione są delikatnie mówiąc… – po łebkach !
  Stojąca kałuża na drodze to w perspektywie czasu dziura w tym miejscu !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły