Każdy może zostać EKOBOHATEREM

Pruszków

Dbanie o czystość naszej planety jest bardzo ważne. I warto pamiętać, że to obowiązek każdego z nas. Edukacje ekologiczną warto rozpocząć jak najwcześniej. I tu z pomocą przychodzi e-book „EKOBOHATER TO JA”.

Ekologia nie jest dziedziną zarezerwowaną dla ekspertów – to zadanie dla każdego z nas. Warto wiedzieć, jakie kroki podjąć, aby stać się ekologicznym bohaterem. Działania są proste, a ich wpływ na środowisko ogromny. W tej ekologicznej podróży edukacja i codzienna segregacja śmieci pełnią kluczową rolę. Dlatego przedstawiamy kolejną część projektu przygotowanego przy współpracy Urzędu Miasta Pruszkowa, Miejskiego Zakładu Oczyszczania Sp. z o.o. w Pruszkowie oraz firmy Rekopol.

To przewodnik po ekologii, dzięki któremu uczymy się, jak proste codzienne czynności mogą przyczynić się do ochrony naszej planety. Nauka stanie się przyjemnością, a nawet zabawą, dzięki której każdy, kto podejmie proste codzienne decyzje ma szansę stać się ekologicznym herosem.
Codzienna segregacja odpadów to pierwsza zasada kodeksu ekobohatera. To proste działanie ma potężny wpływ na redukcję odpadów i ochronę środowiska. Segregacja staje się nawykiem, który przywraca równowagę w naszym otoczeniu.

Wprowadzajmy nasze dzieci w świat ekologicznych działań krok po kroku, najlepiej własnym przykładem. W e-booku znajdziecie kilka prostych zasad, które pomogą wdrożyć „zielone” działania w codzienność. Ekologia to zadanie dla każdego, a my mamy do odegrania w tej historii główną rolę!

Równolegle z e-bookiem dostępna jest też wystawa w Parku Kościuszki. Spacer edukacyjny uzupełni i utrwali wiedzę.

Do pobrania już od dziś e-book EKOBOHATER TO JA!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.