Kawiarnia „Szczęśliwa Siódemka” powstanie przy ul. Kopernika

Na gastronomicznej mapie Pruszkowa niebawem pojawi się nowy punkt – kawiarnia „Szczęśliwa Siódemka”. Już niebawem przy ul. Kopernika.

„Szczęśliwa Siódemka” nie będzie zwykłą kawiarnią. To wyjątkowy projekt prowadzony pod egidą Stowarzyszenia Jaspis z Pruszkowa. Będzie to miejsce, w którym młodzi ludzie z rozmaitymi niepełnosprawnościami będą mogły postawić swoje pierwsze kroki w życiu zawodowym. To także miejsce, którego celem będzie edukacja społeczna związana z akceptacją osób z niepełnosprawnościami i włączanie ich w życie społeczne.

Zatrudnionych w niej będzie minimum 15 osób z niepełnosprawnościami. Poza wypiciem (na pewno przepysznej) kawy, będzie można zorganizować tu warsztaty tematyczne czy poprowadzić zajęcia.
Ekipa kawiarni rozpoczęła już szkolenia i poszukiwanie swojego miejsca. 10 czerwca na funpage kawiarni na Facebooku pojawiła się informacja w tym temacie. – Zgodnie z obietnicą przekazujemy info o lokalizacji naszej kawiarni. Dziś podpisaliśmy umowę. Lokalizacja to Pruszków ul Kopernika 1, miejsce po dawnej księgarni. Ostatnio była tu apteka. Dziękujemy za wielką przychylność Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa na czele z Zarządem, który zaproponował nam wspaniała lokalizację po zapoznaniu się z wagą naszego projektu społecznego. Powierzchnia całkowita lokalu to 125 metrów – informują koordynatorzy przedsięwzięcia i dodają – Na pewno w wystroju nawiążemy do do tradycji księgarni i tego co działo się w tym lokalu przez dziesięciolecia. Na pewno będzie kącik, w którym będzie można usiąść przy kawie i poczytać książkę.

Już dziś prośba – jeśli macie zdjęcia wnętrza księgarni bardzo chętnie z nich skorzystamy i zrobimy fotografie na ściany.

Ponieważ „Szczęśliwa Siódemka” to inicjatywa społeczna, Stowarzyszenie JASPIS zaprasza do wsparcia tego celu. Na portalu zrzutka.pl zorganizowało zbiórkę pieniędzy, które pomogą w realizacji tego celu. Dzięki temu podopieczni zyskają miejsce do stawiania pierwszych kroków na ścieżce zawodowej, a my – miejsce, gdzie będzie można wypić pyszną kawę i zjeść coś pysznego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Kawiarnia „Szczęśliwa Siódemka” powstanie przy ul. Kopernika”

 1. Bonna pisze:

  Przy dzisiejszych kosztach może być bardzo trudno utrzymać taki obiekt a co dopiero zapłacić pracownikom… Widać i dużo się słyszy o zamykanych niedużych lokalach które niestety nie dały rady funkcjonować. Koszty są zbyt wysokie.

 2. marian rak pisze:

  po obiecywanych przez rząd podwyżkach wszystkiego raczej nie sądzę aby z zysków kawiarnianych starczyło na opłaty stałe a jeszcze pensja dla pracowników ? pomysł fajny lecz skazany na porażkę przez tych co na aktualne władze głosowali .
  sami sobie zgotowaliście ten los .

 3. Olo pisze:

  Jak nie będą oszczędzać na kawie i będą mieli dobrą to chętnie będę odwiedzał.

 4. Franek Dolas pisze:

  Cel może i szlachetny, ale nie wróżę tej kawiarni długiego bytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły