Kąpielisko w Pruszkowie wystartuje 22 czerwca

Pruszków

Na kąpiel pod czujnym okiem ratownika w Parku Mazowsze trzeba jeszcze poczekać. Pierwotne założenia dotyczące działania kąpieliska w tym roku zakładały, że zostanie ono uruchomione 29 czerwca, ale ostatecznie Kąpielisko zacznie działać wcześniej.

Na kąpiel pod czujnym okiem ratownika w Parku Mazowsze trzeba jeszcze poczekać. Pewne jest jednak to, że gdy upalne lato nadejdzie mieszkańcy Pruszkowa i okolic będą mieli się gdzie schłodzić. Podobnie, jak w ubiegłych latach, na czas wakacji zostanie uruchomione miejskie kąpielisko.

Sezon kąpielowy rozpocznie się w Pruszkowie 22 czerwca i zakończy 1 września. Kąpielisko będzie działać w Parku Mazowsze. W tym okresie o bezpieczeństwo miłośników kąpieli zadbają ratownicy.

Bezpieczeństwa wypoczywających na naszej plaży strzec będą ratownicy z Miejskiej Krytej Pływalni Kapry.

Pierwotne założenia dotyczące działania kąpieliska w tym roku zakładały, że zostanie ono uruchomione 29 czerwca. Jednak na posiedzeniu Rady Miasta Pruszkowa radna Marzena Wieteska zaproponowała przyspieszenie tego terminu o tydzień, — Wiemy, że wakacje rozpoczynają się 22 czerwca. Więc tydzień dzieci byłby na kąpielisku w trakcje wakacji bez opieki ratowników  — zasugerowała radna.

Okazuje się, że wniosek o uruchomienie kąpieliska od 29 czerwca został złożony przez dyrekcję Pływalni Kapry, która odpowiada za organizację kąpieliska. W trakcie procedowania nie można było go zmienić, jednak to do radnych miasta należy ostatnie zdanie dotyczące terminu funkcjonowania kąpieliska.

Ostatecznie radni zdecydowali, że kąpielisko w Pruszkowie będzie działać od 22 czerwca. Na sesji rady miasta prezydent Pruszkowa Piotr Bąk podkreślił również, że w okresie wakacyjnym w Parku Mazowsze częściej będą pojawiać się patrole straży miejskiej lub patrole łączone składające się ze strażnika miejskiego i policjanta. – Mamy ustalone, że w trakcie sezonu kąpielowego w dniach od piątku do niedzieli w parku będzie stały patrol. Natomiast w tygodniu patrole będą doraźne – podkreślił Piotr Bąk.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Kąpielisko w Pruszkowie wystartuje 22 czerwca”

 1. uśmiechnięty pisze:

  czy męska część uczestników tego kąpieliska przybyszów ze wschodu w wieku poborowym nie powinna walczyć za swój kraj 1000 kilometrów dalej?

 2. NOS pisze:

  Dobre wiadomości?

 3. Ktoś pisze:

  Super tylko proponuję żeby ratownicy zainteresowali się tym co się dzieje w wodzie i na „plaży”!!!! Jeden ratownik siedzi w telefonie drugi rozmawia ze znajomymi a trzeci podrywa laski. Nie wspomnę o pijanych którzy wchodzą do wody i spożywających alkohol na „plaży” na to ratownicy nie reagują, ale jak ktoś przyjdzie z pieskiem to od razu reakcja jest. Jeszcze wspomnę o Ukraińcach którzy nie potrafią się zachować piją do nieprzytomności awanturują się…… Policji brak straży miejskiej też. Jednym słowem Ukrainiec w Polsce może wszystko…..
  Tragediaaaaaaaaaaa

 4. gość pisze:

  A gdzie policja jak tam od rana hordy tchórzliwych banderowców zajmują grille i chlają na potęgę !!!??? JAKA wojną i dlaczego dezerterzy za kasę zwiali z kraju !!!!

 5. gosć pisze:

  Czy ktoś zajmie się hordami pijanych banderowców kupujących ten teren ZAMIAST WALCZYĆ ZA KRAJ.!!!

 6. Ania pisze:

  Tam ćpają mefedron, chleją alkohol. Język ukraiński mile widziany. Mozna wtedy nie dostać po mordzie i jest miło.

 7. Pruszkowianin. pisze:

  Jakby jeszcze Panie Prezydencie te paliki usunąć ,woda by się natleniała przez swobodny ruch….Wchodzenie i wychodzenie też przez te pale jest i niewygodę i niebezpieczne…

 8. Lucjan pisze:

  Brawo Panie Prezydencie!!! Jeden człowiek, który myśli o bezpieczeństwie naszym i naszych dzieci. O takim prezydencie marzyliśmy wszyscy mieszkańcy Pruszkowa. Dziękujemy.

 9. Waszek pisze:

  Szambo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły