Grodzisk: wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę przedszkola

Region

W sobotę 24 kwietnia, o godzinie 12.00 odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę przedszkola przy ul. Górnej 12.

Nowoczesne przedszkole budowane w Grodzisku Mazowieckim ma zastąpić funkcjonujący już blisko 30 lat obiekt. Budynek starego przedszkole ma zostać zburzony, a na jego miejscu powstanie teren rekreacyjny z małą architekturą: zjeżdżalnią i amfiteatrem.

Budowa nowoczesnej placówki rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Przedszkole powstaje w cyklu półtorarocznym, dlatego też dzieci będą mogły rozpocząć w nim naukę dopiero w przyszłym roku.

Nowoczesny obiekt będzie w stanie pomieścić 250 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Znajdzie się w nim aż 10 sal dydaktycznych. Dodatkowo budynek zasilany będzie alternatywnym źródłem energii.

Obecnie prace budowlane są na etapie prac konstruktorskich. Inwestycja idzie zgodnie z harmonogramem. Najbardziej pracochłonne będzie jednak samo wykończenie obiektu.

Budowa budynku powinna zakończyć się pod koniec bieżącego roku. Na początku przyszłego roku mają natomiast rozpocząć się prace nad przygotowaniem terenu rekreacyjnego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.