Już niebawem ruszy rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 11

Pruszków

Pruszkowska „jedenastka” niebawem przejdzie przebudowę. Włodarze miasta podpisali umowę z wykonawcą.

W ramach realizacji rozbudowy i przebudowy budynku Przedszkola Miejskiego nr 11 planuje się zwiększenie liczby oddziałów przedszkolnych do ośmiu (z istniejących pięciu oddziałów) oraz dostosowanie budynku do obecnie obowiązujących przepisów prawa budowlanego oraz przepisów ochrony przeciwpożarowej. Planuje się rozbudowę budynku od strony wschodniej o segment dydaktyczny z klatką schodową oraz rozbudowę segmentu kuchennego. Przeprowadzone zostaną również prace związane z przebudową budynku istniejącego w zakresie klatki schodowej, przebudowy istniejących zespołów łazienek przy salach przedszkolnych, przebudowę istniejącej kuchennej klatki schodowej oraz zmianę układu funkcjonalnego niektórych pomieszczeń, celem dostosowania do nowej architektury budynku.

Zaprojektowano nową salę sensoryczną wyposażoną w odrębną toaletę, szatnię i podręczny schowek. W sali przewidziano możliwość podziału jej na dwie mniejsze salki za pomocą ścianek przesuwnych. Z kolei każda z sal dydaktycznych posiadać będzie zaplecze higieniczno-sanitarne (łazienka wyposażona w dwie kabiny sanitarne, wydzielony brodzik i zespół umywalek, wraz z dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami) oraz schowki na leżaki i pomoce dydaktyczne.

Na piętrze budynku w części istniejącej przewidziano obszerny hall, który poza funkcją komunikacyjną pełnić będzie funkcję rekreacyjną (zajęcia ruchowe). Projektowane pomieszczenia, ponad standardową instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną czy teletechniczną, będą również wyposażone w wentylację mechaniczną, klimatyzację oraz sterowane ogrzewanie podłogowe.

Na terenie zewnętrznym znajdować będzie się nowoczesny plac zabaw o nawierzchni bezpiecznej oraz urządzeniami integracyjnymi, przystosowanymi dla dzieci z niepełnosprawnościami. W północno-wschodniej części działki planuje się utwardzony plac pod wiatę gospodarczą, przeznaczoną dla przechowywania rowerów oraz wózków dziecięcych. Organizacja ruchu na terenie działki zostanie zmieniona poprzez wykonanie dodatkowego zjazdu, umożliwiającego wprowadzenie sprawnego ruchu jednokierunkowego. Na terenie zlokalizowanych zostanie 13 miejsc postojowych, w tym jedno przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, na kwotę 15 235 698,33 PLN, w związku z wyborem najkorzystniejszej oferty na realizację inwestycji, na kwotę 17 924 350,98 zł.

Termin realizacji prac wynosi 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

pruszkow.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Już niebawem ruszy rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 11”

 1. Brwinowianin pisze:

  Teraz wszystko jest jawne:
  „Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, na kwotę 15 235 698,33 PLN”

  Przypomnę, że za czasów złodziei z tuskolandii nie było żadnych pieniędzy a słyszało się tylko jedno zdanie –
  PIENIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE.
  Polacy i tępe łby LGBT obudźcie się !
  Nowak pojechał na Ukrainę robić „biznes”, myślał, że będzie taka swawola jak w Polsce…a tu niespodzianka ?! Hmmm,,,,
  Poszedł do więzienia .
  I wy popieracie jeszcze tych ludzi ?
  PO-KO-TRZASK-2050 to są zakamuflowani komuniści, ZŁODZIEJE vat itp !

 2. ? pisze:

  Czy będą rozbudowywać je tak ja remontują Komorowska?
  Otóż drodzy państwo uwaga! Wielka rewolucja remontują Komorowska!!!! Zamknęli, zerwali pierwsza nawierzchnie , odkryli oryginalne „kocie głowy” i na tym koniec. Od tygodnia nie widać pracowników, koparek i łopat.
  Być może wstrzymano pracę bo starostwo szuka miejsca na parking? Może pomyli ulice lub daty wykonania , a może po prostu to jest pruszkowskie partolenie roboty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły