Już niebawem kursy „10” obsłużą autobusy elektryczne

Pruszków

Gmina Miasto Pruszków zakupiła dwa autobusy elektryczne. Teraz szuka firmy, która będzie świadczyć usługi przewozowe tymi pojazdami.

Pruszkowska flota autobusów wzbogaciła się o dwa autobusy elektryczne Solaris Urbino 9 electric. Zostały one zakupione w ramach projektu inwestycyjnego „Zielone płuca Mazowsza – rozwój mobilności miejskiej w gminach południowo-zachodniej części województwa”. To część Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Gdzie będzie można zobaczyć elektryki? Przewidziano dla nich „miejsce” na linii nr 10 w relacji: Pruszków Os. Staszica – WKD Pruszków – PKP Pruszków – Pruszków Os. Staszica. Zaplanowano przystanki: Os. Staszica/Pętla, Targowa, Komorowska, Lipowa, Lipowa Szkoła, WKD Pruszków, Urząd Miasta, Bolesława Prusa, Kościelna, Kościuszki, PKP Pruszków, ZUS, Powstańców, Jasna.

W przetargu zaznaczono, że miasto użyczy autobusy z dodatkowym wyposażeniem (w tym jedną dwuwyjściową i jedną jednowyjściową stacją ładowania o mocy 120 kW na jedno wyjście).

Umowa na świadczenie usług przewozowych będzie obowiązywać przez 70 miesięcy od dnia podpisania umowy. Oszacowano, że praca eksploatacyjna objęta zamówieniem w tym okresie będzie wynosić ponad 474 tys. km.

Na oferty wykonawców Gmina Miasto Pruszków oczekuje do 22 sierpnia. O dalszym przebiegu postępowania będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Już niebawem kursy „10” obsłużą autobusy elektryczne”

 1. Albert pisze:

  Od Wojska Polskiego do Sienkiewicza będą jechały Miry i nowym łącznikiem do dworca.

 2. Pasażerka pisze:

  Czy też będą zatrudniani kierowcy (np.linii 6)którzy nagminnie prowadząc autobus rozmawiają przez komórkę?

 3. Poznaniak pisze:

  No i spoko. Z pewnościa będą cichsze od obecnych MAZ-ów i ZAZ-ów. A jak do tego będą włączać klimatyzację, to z pewnością komfort podróży wzrośnie.

 4. Ewelina pisze:

  …….Urząd Miasta, Bolesława Prusa, Kościelna, Kościuszki, PKP Pruszków, …….. Kompletnie nie rozumiem tego odcinka trasy, jak on jest możliwy w rzeczywistości, czy może mi ktoś wytłumaczyć jak od przystanku Urząd Miasta czyli ul.Kraszewskiego będzie dalej przebiegała, a dodatkowo Kościuszki ma być jednokierunkowa w stronę Wojska Polskiego.

  • Eyo pisze:

   Urbino 8 to chyba najmniejsze autobusy od Solarisa, więc się zmieszczą :D. A jazda pod prąf? Kto w Pruszkowie zabroni 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły