Już jutro startuje głosowanie w BO Michałowic

Michałowice

Od jutra mieszkańcy gminy Michałowice będą mogli oddać swoje głowy w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 11 października.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego w Michałowicach cieszyła się niemałym powodzeniem. Łączna wartość zgłoszonych projektów, na które będzie można zagłosować to ponad 640 tys. zł. Na ich realizację przeznaczono 500 tys. zł.

Teraz wszystko w rękach mieszkańców gminy. W dniach 27 września-11 października będą mogli oddać swój głos. Aby projekt został zrealizowany, musi uzyskać co najmniej 35 głosów. Jakie są zasady głosowania?

W głosowaniu mogą brać wszyscy mieszkańcy gminy. W przypadku, gdy mieszkaniec nie ukończył w dniu głosowania 13 lat – w jego imieniu głos oddaje rodzic/opiekun prawny. Każdy może głosować tylko raz, popierając maksymalnie 5 projektów z listy do głosowania. Jeżeli mieszkaniec zagłosował więcej niż raz, wszystkie oddane przez niego głosy są nieważne. Głosowanie jest imienne – należy podać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Odbywa się ono za pomocą formularza on-line (będzie uruchomiony w terminie głosowania), lub wersji drukowanej.

Do realizacji zostaną skierowane po jednym projekcie zlokalizowanym w danym sołectwie/osiedlu, zgodnie z listą rankingową i najwyższą liczbą głosów, aż do wyczerpania puli środków BO, czyli 500 000 zł.

Mieszkańcy mogą wybrać spośród projektów podzielonych na kategorie: sport, kultura, przestrzeń publiczna oraz zdrowie i sprawy społeczne. Szczegółowe informacje o Budżecie Obywatelskim można znaleźć na stronie wwww.michalowice.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.