Jutro zamknięcie dojazdu do ul. Działowej i Przyszłości od Al. Wojska Polskiego

Pruszków

Jutro drogowcy zamykają dojazd do ul. Przyszłości i Działkowej od strony Al. Wojska Polskiego. Rozpoczynają się prace przy budowie nowego ronda na wjeździe do Pruszkowa od strony Grodziska.

Już niebawem na wjeździe do Pruszkowa od strony Grodziska Mazowieckiego zostanie zbudowane rondo. Skrzyżowanie ma upłynnić ruch w tym miejscu, poprawić parametry techniczne wzajemnego połączenia z Al. Wojska Polskiego z ul. Działkową, Przyszłości i Emancypantek. Zaplanowano tu rondo turbinowe, które zlikwiduje „wąskie gardło” na wjeździe do Pruszkowa.

Zanim jednak kierowcy skorzystają ze skrzyżowania w nowej formie, trzeba przygotować się na utrudnienia w związku z jego budową. – Zmiana organizacji ruchu nastąpi od 13 września, od godz. 8.00. Zamknięty zostanie wlot z Al. Wojska Polskiego w ul. Przyszłości i Działkową – informuje Monika Burdon z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i dodaje – Wykonawca prowadzi już roboty przygotowawcze związane z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu. Prace budowlane rozpoczną się po wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu – kończy Burdon.

Wykonawca ronda – firma Skanska – ma 14 miesięcy od dnia podpisania umowy na budowę nowego ronda. Będzie ono zatem przejezdne w okolicy września 2024 roku. O wszystkich utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 24

24 odpowiedzi na “Jutro zamknięcie dojazdu do ul. Działowej i Przyszłości od Al. Wojska Polskiego”

 1. obecna... pisze:

  Cale lato nic nie robili,a teraz kiedy dzieci i mlodziez poszla do szkoly, rozkopali pól Pruszkowa…woła o pomstę do nieba…

 2. Kierowca pisze:

  A którędy będzie poprowadzony objazd dla samochodów ciężarowych??

 3. ala pisze:

  Czy PSM zabezpieczyło alejkę osiedlową przy Wojska Polskiego 72 i przejazd między pawilonami ?
  Czy musi dojść do tragedii ?

  • armani pisze:

   sugeruję źle zaparkować auto na ukraińskich numerach które zablokuje alejkę i po kłopocie . samochód można pożyczyć 😉 z parkingu przy roSSmanie . niech na coś się w końcu przydadzą nasi tzw. przyjaciele

   • Marnujesz czas pisze:

    Ech…. okazuje się że samochodu nie można od tak pożyczyć z parkingu ja Rossmanie. Teraz trzeba ustalać co za miłośnik zbrodniarza wojennego putleta podżegał do popełnienia przestępstwa w internecie…

 4. obserwator pisze:

  Rondo nie zlikwiduje ” wąskiego gardła” ono przesunie się między ul. Brzozową i rondem.

  • Wilku pisze:

   W tej przebudowie chodzi o to, żeby był łatwiejszy wyjazd z Działkowej i Przyszłości. Przy okazji przyhamuje rozpędzonych na wjeździe do miasta.

 5. Anonim pisze:

  Czy PSM zabezpieczyło alejkę osiedlową przy Wojska Polskiego 72 i przejazd między pawilonami ?
  Czy musi dojść do tragedii ?

  • Anonim pisze:

   Nie musi dojść do tragedii wystarczy, że będziesz chodził jeździł zgodnie z przepisami.

 6. kret alojzy pisze:

  14 miesięcy na rondo to tylko u nas

  • badura pisze:

   Zobacz sobie w plany i specyfikacje całej budowy to zmienisz zdanie. samo rondo jako powierzchnia to mała część prac. pod rondem będzie duży zbiornik na wody opadowe cos podobnego jak jest w Warszawie na skrzyżowaniu al. Jerozolimskich z Łopuszańską. Ponieważ ilość wód opadowych z takiej powierzchni nie da rody odprowadzić bezpośrednio do kanalizacji ( takie są przepisy) a i prac z przełożeniem instalacji podziemnych jest dużo. Szybko to możesz sobie domek z desek na działce pobudować. Pozdrawiam

 7. Anty pisze:

  Jakieś objazdy? Tymczasowa organizacja ruchu? Czy idziemy na żywioł, i jakoś to będzie?

  • rety pisze:

   możesz sobie objeżdżać ul. wolności.

   • Anty pisze:

    Możesz to powiedzieć całemu Grodziskowi, Milanówkowi i brwinowowi, którzy będą jechali do Warszawy autem. Kazdemu z osobna, bo informacji publicznej nie ma żadnej

    • Xxx pisze:

     Przecież Wojska Polskiego nie zamykają więc o co chodzi?

    • sdad pisze:

     kto normalny z grodziska, milanówka i brwinowa jedzie do warszawy przez pruszków? chyba jakiś sadomasochista tylko

     • parzniewianin pisze:

      Jest ich od zaj….a. Zdziwił byś się.

     • Anonim pisze:

      Zależy gdzie w Warszawie chcesz dojechać. Ruch z grodziska, Milanówka nie jest mały więc albo jest t dużo nienormalnych ludzi albo dużo normalnych ludzi tak jeździ.

    • rety pisze:

     czy tam mieszkają jacyś upośledzeni? nie potrafia mapy w telefonie obsłużyć? Akurat grodzisk i milanówek może autostradą jeżdzić, brwinów przez nadarzyn. pęcice lub parzniew i później solidarności. jest wiele opcji.

  • werx pisze:

   możesz sobie objeżdżać ul. wolności.

  • dsad pisze:

   jakie objazdy, postawi się tam bagieciarza to jeszcze mandatów nabije XD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły