Jutro ostatnia w tym roku niedziela handlowa

Region

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez Sejm w niedzielę 17 grudnia sklepy i galerie handlowe będą otwarte. Warto pamiętać, że w niedzielę 24 grudnia zakupów nie zrobimy!

Lista niedziel handlowych jest regulowana ustawowo. W tym roku w grudniu jedna z dwóch handlowych niedziel wypadała 24 grudnia, czyli w Wigilię. I tu pojawiało się wiele głosów niezadowolenia. I nie ma się co dziwić bowiem wiele osób uważa, że Wigilia powinna być dniem ustawowo wolnym od pracy, tak jak pozostałe dni Świąt Bożego Narodzenia.

W środę 29 listopada posłowie zdecydowali się na wprowadzenie zmian w ustawie o handlu w niedzielę. Zgodnie z nowelizacją przepisów niedziela 24 grudnia będzie niedzielą niehandlową. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób „zabrano” nam możliwość zakupów w jedną z grudniowych niedziel. Niedziela handlowa została przeniesiona na 10 grudnia. Prezydent uchwałę podpisał i zmiany mogły wejść w życie.

Jedną z grudniowych niedziel handlowych mamy już za sobą. Ta wypadała 10 grudnia. Kolejna i jednocześnie ostatnia w tym roku przed nami – 17 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.