Jutro niedziela handlowa

Region

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez Sejm w niedzielę 10 grudnia sklepy i galerie handlowe będą otwarte. Warto pamiętać, że w niedzielę 24 grudnia zakupów nie zrobimy!

Lista niedziel handlowych jest regulowana ustawowo. W tym roku w grudniu jedna z dwóch handlowych niedziel wypadała 24 grudnia, czyli w Wigilię. I tu pojawiało się wiele głosów niezadowolenia. I nie ma się co dziwić bowiem wiele osób uważa, że Wigilia powinna być dniem ustawowo wolnym od pracy, tak jak pozostałe dni Świąt Bożego Narodzenia.

W środę 29 listopada posłowie zdecydowali się na wprowadzenie zmian w ustawie o handlu w niedzielę. Zgodnie z nowelizacją przepisów niedziela 24 grudnia będzie niedzielą niehandlową. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób „zabrano” nam możliwość zakupów w jedną z grudniowych niedziel. Niedziela handlowa została przeniesiona na 10 grudnia. Prezydent uchwałę podpisał i zmiany mogły wejść w życie.

Niedziele handlowe w grudniu:
– 10 grudnia
– 17 grudnia

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Jutro niedziela handlowa”

 1. David pisze:

  Na koniec swojej tragicznej władzy przynajmniej PiS poszedł po rozum do głowy w tej jednej sprawie (nie do końca ale chociaż częściowo) i zrobił (choć byli zbyt zajęci kupowaniem niszczarek żeby o czasie przegłosować tę ustawę i nie robić ludziom zamieszania za pięć dwunasta) krok w stronę pracowników nie zmuszając ich do pracy w wigilię ustawą która miała zapewnić im czas dla rodziny – a tak naprawdę zabraniała im pracy w niedzielę jak żona i tak pracuje w aptece, syn ma dyżur w szpitalu, a córka dorabia sobie do studiów pracując w kinie.
  Córka ma mniej zajęć we wtorek, syn i żona wolne we wtorek za niedzielę a ja pracownik handlu muszę siedzieć we wtorek w pracy, a w niedzielę w pustym domu bo ustawodawca wie lepiej. Ale jak przychodzi rodzinne święto to wtedy na siłę byliśmy wyciągania do pracy, bo rodziny są spoko ale nie dla pracowników handlu.
  Dobrze że ten syf w końcu PO zlikwiduje i każdy będzie miał równe możliwości pracy kiedy chce. Znowu będę pracował w niedzielę, miał wolne wtorki dla rodziny i na załatwienie spraw urzędowych (bez brania urlopu) i miesiąc wakacji w lato (bo nie muszę brać urlopu na każdą głupia urzędowa sprawkę).
  Już za chwilę pisuarczyki skończą się ośmieszać.

 2. Dr. Hackenbush pisze:

  Nie ma obowiązku pracy w sklepach. Jak ktoś nie chce to nie musi. Sklepy powinny być czynne 7 dni w tygodniu. Oczywiście praca w sobotę i niedzielę powinna być extra platna. Bez zmuszania ludzi do odbioru godzin. Jest masa osób które by chciały pracowac/dorobić w niedzielę. Nie każdy mazy żeby katabasów wtedy oglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły