Jutro Dzień bez Samochodu

Region

Jutro, 22 września, będziemy obchodzić Dzień bez Samochodu. To ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Europejski Tydzień Mobilności rozpoczął się 16 września. Przez ten czas odbyły się akcje promujące alternatywne, przyjazne środowisku środki komunikacji. Zwieńczeniem ETZ jest Dzień bez Samochodu. Już jutro transport miejski będzie darmowy.

Jutro możemy zostawić swoje auta i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Bez biletu pojedziemy pociągami Kolei Mazowieckich na obszarze ograniczonym stacjami Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Czyżew, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin. Za darmo pojedziemy pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej, a także tramwajami, autobusami i metrem. Przejazd kolejkami WKD i pojazdami Zastępczej Komunikacji Autobusowej na trasie „WuKaDki” będzie również bezpłatny.

Jaka jest idea Dnia bez Samochodu? Akcja ma na celu zachęcić do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń i wybierania bardziej ekologicznych środków podróży – roweru, transportu publicznego, ale też carpoolingu (czyli współdzielenia samochodu). A może to będzie pierwszy dzień, kiedy przesiądziecie się na stałe do środków transportu publicznego?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Jutro Dzień bez Samochodu”

  1. Anonim pisze:

    Jutro nie dzień bez samochodu tylko dzień w ktorym jeżdżący komunikacją miejską z ceny swoich biletów (ktore rosną bo ponoć coraz drożej) fundują mi możliwość pojeżdżenia sobie za darmo i przypomnienia dlaczego ja jednak wolę dojeżdżać moim audi a4 z 2020 roku do oracy niż komunikacją miejską.
    Szczegolnie, ze 60% pracy i tak wykonuje w domu wiec musiałbym płacić za bilet droższy niz przed pandemią z ktorego bym korzystał o 60% mniej niż przed pandemią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły