Jest protest ws. nawierzchni w Parku Kościuszki!

Region

Wracamy do sprawy, którą poruszaliśmy w piątek. Tego dnia do Urzędu Miejskiego wpłynął protest jednego z mieszkańców Pruszkowa.

Problem dotyczy nowej nawierzchni w modernizowanym od miesiąca Parku Kościuszki, który potocznie mieszkańcy nazywają Parkiem Sokoła. Uprzednia nawierzchnia asfaltowa była zniszczona, ale bardziej sprzyjająca mieszkańcom. Teraz nowo położona kostka ma ranty, czyli ścięcia, które powodują utrudnienia w poruszaniu się na rowerze i na rolkach. Są nieprzyjazne także dla matek z wózkami oraz dla kobiet w szpilkach.

Nową nawierzchnię zauważył pan Adam Zaborski, który poinformował nas o całej sprawie. W dniu publikacji przez nas poprzedniego tekstu, złożył w Urzędzie Miasta protest skierowany do prezydenta Andrzeja Kurzeli.

Poza wspomnianymi kwestiami, mieszkaniec zwraca uwagę, że na ul. Kraszewskiego i Niecałej położono kostkę bezrantową. Można było spodziewać się kontynuacji tego stylu w Parku Kościuszki, który jest traktem biegnącym z centrum miasta w stronę dworca PKP. Cały tekst pisma, skierowanego do prezydenta, można pobrać niżej.

Poza tym od pana Adama otrzymaliśmy zdjęcia dokładnie obrazujące problem:


Nawierzchnia na ul. Niecałej przy wejściu do Parku Kościuszki


Nawierzchnia na ul. Niecałej przy wejściu do Parku Kościuszki w zbliżeniu


Nowa nawierzchnia położona w Parku Kościuszki

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.