Jest umowa na rozbudowę ul. Sokołowskiej

Region

Przy ul. Sokołowskiej w gminie Michałowice powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Władze Powiatu Pruszkowskiego podpisały umowę z wykonawcą prac.

Ulica Sokołowska w gminie Michałowice to bardzo zatłoczona droga. Kłopot w tym, że nie ma tu chodnika i ścieżki rowerowej, która umożliwiłaby pieszym i rowerzystom wygodne przemieszczanie się wzdłuż ulicy. To ma się jednak zmienić.

Przypomnijmy: rozbudowa obejmie m.in. wykonanie ciągu pieszo-rowerowego wraz z przejściami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów na skrzyżowaniach, wykonanie pasów zieleni, przebudowę: sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Sokołowskiej z ul. Rodzinną, sieci oświetlenia ulicznego, chodników oraz peronów przy przystankach autobusowych oraz wykonanie krawężników.

W piątek 14 grudnia odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą prac. Z ramienia Zarządu Powiatu Pruszkowskiego umowę podpisali: Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski i Grzegorz Kamiński, Wicestarosta Pruszkowski. Wykonawcę, firmę ROKOM Sp. z o.o. reprezentował Adam Pyzowski – pełnomocnik firmy. Podczas sygnowania umowy obecni byli także m.in.: Członkowie Zarządu Powiatu: Agnieszka Kuźmińska i Wojciech Herner, Małgorzata Pachecka, Wójt Gminy Michałowice.

Koszt inwestycji to 13,6 mln zł. Inwestycje wesprze Gmina Michałowice kwotą 1,5 mln zł. Władze Powiatu Pruszkowskiego otrzymały dofinansowanie na tę inwestycję w wysokości 9,9 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inwestycja ma zostać wykonana do końca czerwca 2024 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Jest umowa na rozbudowę ul. Sokołowskiej”

 1. Robol pisze:

  To się dopiero korki zaczną na Sokołowskiej 🙁

 2. umpapa umpapa pisze:

  A mianowicie dokąd będą chodzili piesi,jeździli rowerzyści wśród,smrodu spalin nieopisanego ruchu ,,TIR’ÓW”(ulubiony biznes regionu) ?

  • bla bla bla pisze:

   Nie każdy ma samochód, nie zawsze trzeba jechać samochodem żeby coś załatwić\kupić itp. To że niektórzy rodacy gdyby mogli to jechaliby bryką z kuchni do sypialni nie znaczy że każdy ma taką potrzebę. Pozdr.

 3. Autorytet. pisze:

  Brawo ——PO ——- tak działają prawdziwi polscy patrioci pochodzący z niemiec!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły