Jest umowa na przebudowę ul. Forsycji

Grodzisk Maz.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Tomasz Krupski podpisał umowę na przebudowę ul. Forsycji.

Inwestycja przewiduje rozbiórkę istniejącej nawierzchni oraz korytowanie podłoża. Nowa nawierzchnia będzie wykonana z kostki betonowej, a jej warstwy podbudowy zostaną ujednolicone. Ulica Forsycji zyska jednostronny chodnik oraz pobocze.

Przewidziana jest także przebudowa lub wykonanie nowych zjazdów w miejscach istniejących i projektowanych bram. Odwodnienie ulicy zostanie zrealizowane za pomocą projektowanych wpustów i przyłączy do odcinków kanałów, które będą włączone do istniejącej kanalizacji deszczowej. Nowe oświetlenie uliczne będzie zapewnione przez siedem latarni.

Wykonawcą projektu jest firma Pacholczyk. Firma ta ma na realizację zadania 10 miesięcy. Całkowity koszt inwestycji wynosi 1,05 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Jest umowa na przebudowę ul. Forsycji”

 1. Brwinowianin pisze:

  JEDEN „SZCZEGÓŁ” – już nie ma dofinansowania rządowego PiS , kiedy to urzędnicy stali z czekami. Teraz głąby może zrozumieją, że skończyły się złote lata jeśli chodzi o rozwój infrastruktury , czy nie zrozumieją nigdy ???

  • Wilku pisze:

   Pisowski propagandzisto, te czeki to czesto była wydmuszka, poza tym najpierw przez reformy podatkowe zabraliście samorządom kasę, a potem dawaliście ochłapy wybranym.

   „Prawo i Sprawiedliwość jeździ po kraju i rozdaje czeki, jeszcze przed startem kampanii wyborczej. Na wielu z nich pojawiają się dopiski od posłów, choć w oficjalnym wzorze ich brakuje. „Obdarowywane” są samorządy, a dobry PR robią szczególnie „dotacje” na stadiony czy Ochotnicze Straże Pożarne. Jak podaje „Polityka”, posłowie PiS-u przekazują czeki i nie zastanawiają się, czy te czeki się kiedyś pokryje.”

   „Związek Miast Polskich wyliczył, że w ciągu dekady po wprowadzeniu reform podatkowych, wpływy do samorządów zmniejszą się o 112,5 mld złotych. W zamian władza oferuje nowe subwencje, których w ciągu 10 lat dadzą 47,6 mld złotych. W tym roku w ramach Programu Inwestycji Strategicznych (w skrócie PIS, który to wymowny skrót jest umieszczany na wspomnianych czekach), rozdał łącznie 58,6 mld złotych.

   Sprawę dla gazety komentuje profesor Paweł Swianiewicz, ekspert od finansów samorządowych.

   – To lokalne społeczności mają prawo określać, na jakie cele chcą wydawać pieniądze i dlatego powinien być utrzymany stały i jasny system finansowania samorządu, niezależny od kaprysów rządu – ocenia Paweł Swianiewicz. – Te specjalne fundusze działają teraz na takiej zasadzie, jakby ktoś zabierał nam z portfela tysiąc złotych, potem oddawał 700 zł, oczekując za to wdzięczności i jeszcze mówiąc, na co mamy te pieniądze wydać – podaje.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły