Jest umowa na przebudowę Grunwaldzkiej

Pruszków

Władze Pruszkowa podpisały umowę z firmą, która zajmie się przebudową ul. Grunwaldzkiej. Koszt inwestycji to ponad 22,3 mln zł!

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch wspólnie z Konradem Sipierą Zastępcą Prezydenta Miasta Pruszkowa podpisali umowę z firmą Fal-Bruk Sp. z o.o. Sp. K. na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej. Całość inwestycji to koszt ponad 22,3 mln zł. Władze miasta pozyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 4,8 mln zł. Termin zakończenia prac to 10 miesięcy od daty podpisania umowy, a to oznacza, że droga ma być gotowa do 22 czerwca przyszłego roku.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji ul. Grunwaldzka przejdzie metamorfozę. Planowana jest budowa jezdni o nawierzchni asfaltowej. Chodnika i ciągu pieszo-rowerowego z kostki betonowej. Dodatkowo pojawi się tu odwonienie drogi, kanał technologiczny oraz nowe oświetlenie uliczne. Przebudowę przejdą również liczne skrzyżowania z drogami.

I to właśnie zmiany na tych ostatnich są najciekawsze. Niewiele osób wie, że ul. Grunwaldzka dochodzi aż dla Al. Jerozolimskich. Na odcinku od al. Tysiąclecia do Al. Jerozolimskich ul. Grunwaldzka to niewielka brukowana droga znajdująca się między stacją paliw a terenem dawnego marketu. Większość osób uważa, że to niewielka wewnętrzna droga. Zwłaszcza że ul. Grunwaldzką nie da się dziś przejechać na wprost zarówno od strony Al. Jerozolimskich, jak i od strony torów PKP.

Ta sytuacja ma się jednak zmienić. W ramach rozbudowy ul. Grunwaldzkiej planowana jest nie tylko przebudowa samej drogi wraz z wymaganymi instalacjami podziemnymi. W ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie z al. Tysiąclecia oraz z Al. Jerozolimskimi. Dodatkowo planowana jest przebudowa skrzyżowań ul. Grunwaldzkiej z drogami gminnymi.

Największą „metamorfozę” przejdzie skrzyżowanie właśnie Grunwaldzkiej i al. Tysiąclecia. I tak pojawi się tu czterowlotowe skrzyżowanie z częściowo skanalizowanych ruchem poprzez wyznaczone pasy do prawo i lewoskrętów. To jednak nie koniec pojawi się tu akomodacyjna sygnalizacja świetlna, która dodatkowo będzie zsynchronizowana z sygnalizacją świetlną znajdująca się na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia i Al. Jerozolimskich.

Zupełnie inaczej będzie również wyglądać krzyżówka ulic Harcerskiej i Grunwaldzkiej. Kierowcy jadący Al. Jerozolimskimi w kierunku Pruszkowa na skrzyżowanie będą mogli wjechać z łącznika.
Warto zaznaczyć, że jeśli uda się wybrać wykonawcę rozbudowy ul. Grunwaldzkiej już w pierwszym postepowaniu, to inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację prac. Trzeba przyznać, że to dość ekspresowe tempo. Jednak można powiedzieć, że wręcz wskazane. W końcu mieszkańcy muszą mieć dogodny dojazd do nowej przeprawy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Jest umowa na przebudowę Grunwaldzkiej”

 1. 1/4 DO POLSKI ŁAD pisze:

  Spieszmy się kochać inwestycje infrastrukturalne bo tak szybko odejdą jeśli powrócą złodzieje i komuniści z PO-KO-TRZAS,-2050 !

  • Olo pisze:

   Święte słowa !! To będzie katastrofa dla Polaków.

   • G pisze:

    Racja, będzie to katastrofa dla Polaķw ale tylko dla tych nierobów żyjących z socjali panie Olo

  • XYZ pisze:

   Sprawdź gł@bie, jak wygląda stopa inwestycji w Polsce za rządów PiSlamu i zestaw to z obietnicą Pana Pinokia o jej podnoszeniu. #STOP_PiSiej_dezinformacji

  • Zsp pisze:

   Dobre,ale taki mamy nic warty naród co pokazała historia. Tylko podludzie głosują na wnuczki córki oraz synów Ubeków tych którzy mordowali polskich patriotów. Ale w cale mi nie żal polski to naród stracony!

   • Brwinowianin pisze:

    Masz rację, też czasami macham ręką na tych głąbów. Tylko wiesz, w razie tzw. W… głąby uciekną, a ci źli pisowcy będą za głąbów walczyć .
    Obyśmy nigdy nie musieli…Tylko może innej drogi nie ma ???
    Głupiego dobrocią i argumentami rozumu nie nauczysz , można tylko siłą przekonać

   • MJP pisze:

    A jaka jest aktualnie definicja patriotyzmu bo się nie orientuję? Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły