Jest umowa na budowę Przedszkola Miejskiego nr 9

Pruszków

Mamy dobre wieści dla rodziców małych mieszkańców Pruszkowa. Prezydent Pruszkowa Piotr Bąk podpisał umowę na budowę nowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 9.

Pomysł na rozbudowę przedszkola przy ul. Moniuszki pojawił się już kilka lat temu. Miasto wciąż się rozwija, zwiększa się liczba mieszkańców, więc rozbudowa placówek oświatowych jest bardzo potrzebna. Władze Pruszkowa z prezydentem Pawłem Makuchem na czele doskonale zdają sobie z tego sprawę. W 2019 r. zlecono przygotowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy Przedszkola Miejskiego nr 9 i Przedszkola Miejskiego nr 11.

Jednak rozbudowa przedszkola nr 9 musiała niejako „poczekać” w kolejce na realizację. W ostatnich latach w pruszkowskiej oświacie wiele się dzieje. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 9 oraz rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 11. W obu przypadkach inwestycje są już mocno zaawansowana. Przyszła więc pora na rozbudowę przedszkola nr 9.

W czwartek 20 czerwca prezydent Pruszkowa Piotr Bąk i jego zastępca Michał Landowski podpisali umowę na budowę nowego Przedszkola Miejskiego Nr 9 przy ulicy Moniuszki. Wartość inwestycji to prawie 21 mln zł, z czego prawie 18 mln zł pochodzi z dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Budynek przedszkola nr 9, które znajduje się przy ul. Moniuszki, wybudowany został w latach 70-tych. Aktualnie mieści się tam pięć oddziałów. Budynek ma dwie kondygnacje, jest częściowo podpiwniczony, posiada dwie klatki schodowe. Co więcej, w przedszkolu prowadzone jest pełne wyżywienie dzieci w oparciu o własne zaplecze kuchenne, które nie spełnia najnowszych norm sanitarnych. Niestety czasy świetności obiekt ma już dawno za sobą. Dlatego też władze Pruszkowa zrezygnowały z jego remontów i modernizacji. Obiekt zostanie rozebrany, a przedszkole będzie funkcjonować w całkowicie nowym budynku, wybudowanym od podstaw.

Projekt zakłada stworzenie budynku składającego się z trzech dwukondygnacyjnych skrzydeł. W części obiekt będzie podpiwniczony. W budynku przewidziano stworzenie sali integracji sensorycznej, znajdzie się tu również sala rekreacyjna z zapleczem, pokój metodyczny, pokój logopedy, pokój psychologa, pokój pielęgniarki oraz osiem sal zajęciowych z łazienkami i dedykowanymi schowkami. Dodatkowo w budynku znajdzie się pomieszczenia dla dyrekcji i sekretariat, dwa pomieszczenia biurowe i zaplecze techniczne.

Warto podkreślić, że przedszkole będzie miało również własna kuchnię z zapleczem przystosowana do wydawania 200 posiłków dziennie. Kuchnia znajdzie się na parterze budynku, natomiast na piętrze znajdą się pomieszczenia pomocnice skomunikowane windą gastronomiczna z kuchnią.

Jak będzie wyglądała organizacja zajęć w przedszkolu w trakcie trwania inwestycji? Na czas prac dzieci zostaną przeniesione do budynku przy ul. Hubala 2. Co więcej placówka w roku szkolnym 2024/2025 nie będzie prowadziła naboru dla dzieci.

Termin realizacji prac wynosi 26 miesięcy od dnia podpisania umowy. W 2024 roku planowana jest rozbiórka istniejącego obiektu, a pozostałe prace będą realizowane w latach 2025 i 2026. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „IZOLBUD” Sp. z o.o. z Warszawy

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.