Jest przetarg na budowę szkoły w Parzniewie!

Brwinów

Budowa szkoły podstawowej w Parzniewie w gminie Brwinów to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. Mamy dobre wieści dla mieszkańców. Władze gminy właśnie ogłosiły przetarg na budowę placówki!

Historia przygotowania inwestycji jaką jest budowa szkoły w Parzniewie jest długa i zawiła. W 2012 roku gmina pozyskała działkę o powierzchni 3ha przy ul. Przyszłości. Trzy lata później ruszyły prace projektowe związane z budową szkoły podstawowej i przedszkola. W 2017 r gmina miała już pozwolenie na budowę kompleksu szkolno-przedszkolnego. Niestety plany inwestycyjne pokrzyżowała… reforma oświaty. – Nasz projekt uwzględniał po dwie klasy sześciu roczników i aby nie budować szkoły, która byłaby od razu dwuzmianowa, musimy przeprojektować ten obiekt. Tu pojawił się kolejny problem. Okazało się, że na działce, która posiadamy , nie możemy wybudować większego budynku – wyjaśniał nam w 2020 roku Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Co jednak zatrzymało zlecenie przeprojektowania budynku w 2017 r.? Zmiany w… Agencji Nieruchomości Rolnych. A dokładniej jej likwidacje i powołanie jej w miejsce Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Tu wydłużające się procedury związane ze sformalizowaniem przejęcia działki sprawiły, że władze gminy Brwinów podjęły decyzję, by inwestycje podzielić na etapy, a na działce, która jest we władaniu gminy wybudować podstawówkę.

Gmina w ubiegłym roku zleciła wykonanie dokumentacji projektowej, teraz czas na budowę szkoły!

Jak będzie wyglądała podstawówka w Parzniewie? W nowej szkole ma się znaleźć 18 sal lekcyjnych dedykowanych dla klas 0-8, dwie sale językowe, jedna sala komputerowa, pomieszczenia do zajęć socjoterapeutycznych przystosowane dla osób niepełnosprawnych z wyjściem bezpośrednio na zewnątrz wraz z aneksem kuchennym i odrębnym węzłem sanitarnym (wc, prysznic). W budynku będą się znajdować również: świetlica, biblioteka, pokój nauczycielski z aneksem kuchennym i węzłem sanitarnym, a także gabinety: psychologa, logopedy i lekarski, sklepik szkolny oraz toalety dostosowane do wieku dzieci i szatnia dla 450 uczniów.

W budynku szkoły zaplanowana jest również kuchnia wraz ze stołówką. Wstępne założenia projektu przewidują ponadto powstanie pełnowymiarowej sali sportowej, mieszczącej boisko o wymiarach 44,75 m × 22,50 m. Zastosowanie kurtyn da możliwość podziału pola gry na trzy części i jednoczesne prowadzenie treningów koszykówki, siatkówki i innych dyscyplin wymagających mniejszego pola gry. Poza tym w tej części obiektu znajdować się będzie również siłownia oraz zaplecza szatniowo-sanitarne.

W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie też teren wokół szkoły. Powstanie tu infrastruktura sportowa: boisko do piłki nożnej z piłkochwytami. Wokół niego zostanie wybudowana czterotorowa bieżnia okrężna. Pojawią się tu również dwa place zabaw, a na nich zastawy zabawowe, równoważnie, bujaki, zestawy drążków, kolorowe siedziska i wiele innych. Nie zapomniano również o infrastrukturze dla uczniów, którzy do szkoły będą przyjeżdżać rowerami (do tego gmina zachęca uczniów wszystkich swoich szkół biorąc udział w rozmaitych akcjach m.in. Rowerowy Maj). Przy szkole znajdzie się wiata, w której uczniowie będą mogli zostawiać swoje jednoślady.

Obecnie władze gminy Brwinów szukają firmy, która zajmie się budową szkoły w Parzniewie. Oferty zainteresowanych firm poznamy 19 września. Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg już w pierwszym podejściu to wybrany w nim wykonawca będzie miał 24 miesiące na budowę szkoły.

A co z budową przedszkola gminnego w Parzniewie? Na realizacje tego zadania mieszkańcy musza jeszcze poczekać.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Jest przetarg na budowę szkoły w Parzniewie!”

 1. Mama z Parzniewa - na szkołę czekam 10 lat pisze:

  Dodam jeszcze, że ogłoszenie tego postępowania przetargowego, w planie zamówień publicznych Gminy Brwinów przewidziane było na I kwartał 2022 roku, czyli można przyjąć, że już jest pół roku poślizgu, ale to może w związku z informacją o konsultacjach w sprawie przesunięcia wyborów samorządowych na wiosnę 2024 roku. przetargi.brwinow.pl

 2. Mama z Parzniewa - na szkołę czekam 10 lat pisze:

  Ta szkoła to niekończąca się historia, wróżąc więc z fusów…w pierwszym postępowaniu oferty wykonawców przekroczą kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, a gmina nie będzie w stanie jej zwiększyć. Kolejne postępowanie przetargowe podobnie i w ten sposób minie pół roku, a zatem coraz bliżej jesieni 2023 i wyborów samorządowych… Za każdym razem gdy się zbliżają, w gminie Brwinów zaczynają się ruchy związane z oświatą i pozyskiwaniem elektoratu, a ten z Parzniewa, bardzo liczny, szkoły spragniony jest, jak kania dżdżu…

 3. Sskk pisze:

  Jak była szkoła potrzebna, to pokpili sprawę. Teraz jak największy dzieciaty boom w Parzniewie jest juz za nami i dzieci porozmieszczane po innych szkołach, to wezmą się za budowę szkoły. Czego nie rozumiecie??

 4. Marysia pisze:

  Bla, bla, bla. Zieeeeewww…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły