Jest przetarg na budowę Broniewskiego w nowym przebiegu

Pruszków

Pruszkowskie starostwo powiatowe szuka firmy, która zajmie się budową nowego przebiegu ul. Broniewskiego w Pruszkowie. Ta inwestycja jest powiązana z trwającą budową wiaduktu nad torami PKP w ciągu ul. Grunwaldzkiej.

Wiadukt, który powstaje na pograniczu Pruszkowa i Piastowa zmieni układ drogowy w tamtym regionie. Budowa nowej przeprawy postępuje, ale konieczne jest dostosowanie pozostałych dróg do przewidywanego ruchu. Władze Pruszkowa przygotowują się do przebudowy ul. Grunwaldzkiej, natomiast władze powiatu pruszkowskiego zgodnie z założeniami mają wybudować ul. Broniewskiego w nowym przebiegu.

Pruszkowskie starostwo powiatowe ogłosiła przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca prac. Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Pierwszy zakłada przebudowę odcinka od z skrzyżowania z ul. Długą. Drugi obejmuje rozbudowę odcinka w nowym przebiegu, a w ramach trzeciego powstanie nowe włączenie w ul. Warszawską.

„W ramach nowych rozwiązań projektowych przewiduje się rozbudowę ulicy Broniewskiego o długości ok 473 m poprzez poprowadzenie jej w nowym przebiegu. Skorygowany układ drogowy poprawi płynność jazdy pojazdów poprzez wyeliminowanie ostrych łuków w planie. Wszystkie połączenia nowej ul. Broniewskiego z drogami gminnymi zostaną zachowane. Jednocześnie ul. Broniewskiego w dotychczasowym przebiegu pozostanie drogą o charakterze lokalnym o klasie drogi D” – czytamy w dokumentacji projektowej.

W ramach inwestycji oprócz budowy ul. Broniewskiego w nowym przebiegu wykonane zostaną chodnik, ścieżka rowerowa, ciąg pieszo-rowerowy oraz wszelkie wymagane instalacje: wodociągowa, elektryczna, deszczowa, kanalizacyjna itp.
Budowa ul. Broniewskiego w nowym przebiegu mocno wypłynie na cały układ drogowy w okolicy. Ul. Broniewskiego od ul. Długiej w rejonie „wieżyczki” zostanie niejako wyprostowana. W starym przebiegu ulica stanie się drogą bez wyjazdu i zakończy niewielkim placem w rejonie pałacyku.

Wszystkie ulice, które do tej pory krzyżowały się z ul. Broniewskiego nadal będą miały bezpośrednie połączenie z tą drogą poza… ul. Studzienną. Mieszkańcy osiedli mieszkaniowych z ul. Studziennej na ul. Broniewskiego będą mogli dostać się przez… ul. Zimną. To będzie możliwe przez przejazd ul. Gałczyńskiego lub zaprojektowanym fragmentem drogi wewnętrznej, który będzie przebiegać równolegle do ul. Broniewskiego.

Jeśli wykonawcę uda się wybrać już w pierwszym podejściu to na realizację robót firma będzie miała tylko 420 dni od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Jest przetarg na budowę Broniewskiego w nowym przebiegu”

 1. Anonim pisze:

  psy szczekają, a karawana i tak pojedzie dalej , co ?

 2. Obiektywny pisze:

  Ktoś tutaj ma niezły interes w takim a nie innym zagospodarowaniu terenu. Szkoda tylko że przy planowaniu takiej inwestycji która wpłynie w znacznym stopniu negatywnie na mieszkańców nikt nie pomyślał o konsultacjach z mieszkańcami ul. Studziennej i Zimniej!Poczekamy,zobaczymy jaki chaos z tego powstanie. Zrobi się strajk z mediami, sensownymi argumentami i powiat o parę baniek zbiednieje bo będzie zmuszony zmienić aktualny stan i parę kapeluszy w powiecie spadnie 😀 będzie się działo

 3. Anonim pisze:

  pan Rymuza to niech spełni swe obietnice wyborcze i zorganizuje IZBE WYTRZEŹBIE powiecie, pierwszym przyjętym powinien być ten kto wydał pozwolenie na taki projekt

 4. lennox pisze:

  Zanosi się CHYBA na to, że wiadukt zostanie wybudowany, a zjechać z niego w kierunku Żbikowa „niedasie” tak od razu, choć może przez…Zimną… Przydałaby się tu jakaś mapka – pewnie gdzieś w Starostwie istnieje ? -pokazująca zaplanowane zmiany, bo sam opis niewiele mówi. Przewiduję taki bałagan, że więcej będzie utrudnień niż korzyści z tej „inwestycji”.

  • Anna Zwolińska pisze:

   Zjazd z wiaduktu będzie na rondo, które widać na jednej z map. I to właśnie to rozwiązanie wymusza przebudowę Broniewskiego.

   • Anonim pisze:

    to jeszcze wytłumacz wszystkim dlaczego całe osiedle studziennej i gałczyńskiego ma jechać przez ul .zimną ,a wjazd w studzienną ma być zamknięty , ten niby łącznik z zimnej do studziennej jest na mapie pokazany jako nieprzejezdny, widać dokładnie na zbliżeniu ,cała sprawa jest mocno śmierdząca tak jak wypadek policyjnego radiowozu w raszynie

    • Anna Zwolińska pisze:

     A w tym celu planujemy spotkać się ze starostą i poprosić o wyjaśnienie skąd takie rozwiązanie.
     Łącznik to dojazd konieczny do posesji oznaczony zgodnie z mapą jako droga wewnętrzna – na zbliżeniu widać dokładnie, że są tam znaki, przejścia dla pieszych i wytyczone pasy ruchu

     • Anonim pisze:

      wy – czyli kto , może inni też chcieli by się spotkać z funcionarjuszem PIS i to najlepiej w obecności kamery TVN,gatka szmatka , a potem szukaj takiego w Brukseli ,albo w brukselce

     • Anna Zwolińska pisze:

      My, czyli ja osobiście jako przedstawiciel redakcji

     • Anonim pisze:

      a, ja widzę wyrażne oznaczenia graficzne zamykające wjazd na studzienną

     • Anonim pisze:

      do tej posesji o której wspominasz jest dostęp od ul .Zimna i zdaje się że są to 2 bramy wjazdowe z tej ulicy ,więc po co taka chińska kombinacja z tym łącznikiem , to oczywisty bubel projektowy do natychmiastowej likwidacji , oni tam w tym starostwie tyłków nie chcą ruszyć żeby sprawdzić stan faktyczny co ich to obchodzi że ta duperela będzie kosztował dodatkowe milion czy 3 miliony dodatkowo komplikując życie ok . 1000 osób zamieszkujących osiedle Studzienna

     • Anonim pisze:

      idealnym rozwiązaniem było by wyprostowanie tych zakrętów puszczając Broniewskiego z tyłu ,,pałacyku,, , po granicy działki na której stoi pałacyk i terenu MILENIUM park , obyło by się bez wyburzeń i wywłaszczeń zamieszkałych nieruchomości ,wystarczy spojrzeć na zdjęcia satelitarne tych terenów ale to wymaga większego wysiłku jak rozpisanie przetargu na ,,obłędny,, projekt który jest do ,, D,,

 5. Ojo pisze:

  Ten tzw pałacyk to ruina bez żadnej wartości historycznej. Jakiś nowobogacki ruski poddany cara zbudował ten szkaradny budynek na pocz XX w. z czerwonej cegły, który nigdy do niczego sensownego nie służył przez 100 lat istnienia. Rozebrać to badziewie i sprzedać cegłę na renowacje pałacu saskiego, a drogę wyprostować aby że Studziennej był zjazd.

  • Anonim pisze:

   na Studziennej jest dosyć miejsca nawet na rondo bez potrzeby rozebrania,, pałacu,, ale ktoś ma tam jakieś mocno nie jasne interesy w tym rejonie, budowa szkołyi przedszkola na dzikich polach i siatki ulic wśród pustych Bąkowskich pól mocno mnie zawsze zastanawiała .

 6. CRV pisze:

  Ale bubel.
  kto to projektował??
  Studzienna „ślepa” Dobre.
  Poza tym, współczucia dla mieszkańców tamtych okolic.
  Ruch będzie sprowadzony bezpośrednio z Alej Jerozolimskich.
  Cieszcie się ostatnimi chwilami spokoju.
  Wręcz przecudownie….

 7. Anonim pisze:

  ten projekt to klasyczny przykład polskiego bezładu , a nie ładu ,

 8. Anonim pisze:

  czy ktoś tam myśli w tym,, urzędzie,, , bo na podstawie tego artykuliku , to należy sądzić że nie

 9. idz w pis ... pisze:

  chyba was Q……. poj ….. dlaczego arystokracja ze studziennej ma jeździć ulicą Zimną która jest maleńką osiedlową uliczką i tak zapchaną przez parkujące samochody , gdzie konsultacje z mieszkańcami nieroby , kilkaset aut ze studziennej, Gałczyńskiego skierujecie ulicą Zimną? – PEWNIE DLATEGO ŻE W KOMUNALKACH NA STUDZIENNEJ MIESZKANKA DOSTAŁA GRUPA PRACOWNIKÓW STAROSTWA POWIATOWEGO i lokalnych notabli podających się za ubogich

 10. the bill pisze:

  będą wyburzenia pod tę drogę?

  • anonim pisze:

   oczywiście, że będą, na przykład wyrzucają matkę samotnie wychowującą dziecko z przystosowanego do zamieszkania budynku, zostanie wyburzony na poczet ścieżki rowerowej o szerokości 3m, wprowadzonej po pięknym 6m łuku w ulicę w której nie ma komunikacji pieszej ani rowerowej, oczywiście powiat ma to w D 🙂

  • Samotnamatka pisze:

   Niestety jestem tą osobą która wyrzucają z budynku w którym mieszkam na cele tworzenia ścieżki.Rozmowy i próby negocjacji i zmiany jakiś założeń projektu drogi spotkały się z odmowa bo jak to Starosta stwierdził każdy może zamieszkać pustostan i można go z tego budynku wyrzucić. Jako że po tym jak stracę miejsce w którym mieszkam i stanę się bezdomna też nikogo nie wzrusza. Takie są realia w naszym powiecie bo obywatel jest nie ważny liczą się dotacje na ścieżkę. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły