Jest plan na plac zabaw przy dworku Toeplitza i nowe ogrodzenie

Otrębusy

Przy otrębuskiej „Toeplitzówce” powstanie plac zabaw. Brwinowski magistrat ogłosił przetarg na jego budowę.

Dworek Toeplitzów znajduje się w Otrębusach przy ul. Wiejskiej 1. Obecnie funkcjonuje w niej biblioteka. Park wokół obiektu jest ogólnodostępny.

Właśnie z uwagi na to, władze Brwinowa postanowiły o budowie placu zabaw na terenie „Toeplitzówki”. Będzie to miejsce z przeznaczeniem dla dwóch grup wiekowych. Jedna część wybudowana zostanie dla dzieci w wieku 1-3 lata, druga – 4-10 lat. Będzie tam moc atrakcji.

Poza standardowymi już huśtawkami, bocianimi gniazdami, czy kiwakami na sprężynach, powstanie tutaj orkiestra podwórkowa, ponad 20-metrowa tyrolka, a także trampolina. Będzie także rura zjazdowa z górki saneczkowej. Do tego zaplanowano ławki i kosze na śmieci oraz tablicę z regulaminem.

Zadanie to ma także drugą część jaką jest wybudowanie 100-metrowego stylizowanego ogrodzenia od strony ul. Wiejskiej oraz ogrodzeń panelowych po bokach Toeplitzówki o długości ok. 360 mb. Ogrodzenie od strony ulicy ma posiadać żelbetowe słupy na fundamentach i stylizowane przęsła. Do tego furtka, 3,5-metrowa brama dwuskrzydłowa oraz 5-metrowa brama przesuwna. Boczne ogrodzenie będzie składać się z ocynkowanych stalowych przęseł oraz słupków.

Obie części, rzecz jasna, będą musiały być poprzedzone rozebraniem istniejących elementów – placu zabaw oraz ogrodzenia – i przygotowaniem terenu pod nowe. Gmina Brwinów czeka na oferty wykonawców do 15 lutego. Na realizację zadania zaplanowano 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.