Jest decyzja sejmu w sprawie 800 plus

Region

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Od 1 stycznia 2024 roku rodzice dzieci z programu 500 plus będą otrzymywać więcej pieniędzy.

Zamiast dotychczasowych 500 zł od 1 stycznia 2024 r . rodzice dzieci otrzymają aż 800 zł. Co ważne zmiana wysokości świadczenia nastąpi z automatu. Ni trzeba będzie składać dodatkowych wniosków. Wypłatę pierwszego podwyższonego świadczenia przewidziano do 29 lutego 2024 r. z wyrównywaniem od 1 stycznia.

Za nowelizacją ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci głosowało 406 posłów, przeciw było 45, nikt się nie wstrzymał.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Jest decyzja sejmu w sprawie 800 plus”

 1. Populista pisze:

  Co tam 800 bez kozery powiem tysiąc

 2. Brwinowianin pisze:

  Zobaczcie jak perfidne jest wyrafinowanie tego kłamcy Tuska , który oficjalnie krytykuje programy socjalne PiS, (w krajach zachodnich programy socjalne w znacznie wyższym stopniu funkcjonują od dziesięcioleci ) a w głosowaniu sejmowym symulują POparcie bo na ponad 400 posłów większość była za przyjęciem noweli :)!
  To jest szczyt hipokryzji i manipulacji totalnej opozycji – „PO-KO-TRZASK.2050-Nowoczesna „

 3. marian koniuszko pisze:

  nooo .. pamiętajcie że tzw. rząd papierowego państwa nie ma swoich pieniędzy a tylko i wyłącznie nasze podatki . dla nie zorientowanych rozdawnictwo skutkuje wysokimi cenami produktów bo ktoś ? ( podatnicy ) muszą to zrekompensować . witamy w komunie 2.0

 4. Potrzebujący pisze:

  Miała być poprawka, że 800 zł już od lipca 2023 r. ma być.

 5. Anonim pisze:

  Uuu to teraz rodzice dzięki nowemu 500+ będą mogli zapłacić nie za 1/3 tylko za 1/2 pobytu dziecka w przedszkolu, czy już przedszkola wzrosły na tyle, że 800 to 1/3 czesnego? Nie pamięam bo już parę lat nie mam dziecka w przedszkolu.
  Beznadziejny program, bezsensowny program, nieskuteczny program, a ludzie się brandzlować teraz będą. Bezdzietne nieroby będą skamleć, że 800 zł to dla nich majątek (zapominająć, że dziecko to spokojnie z 1,5 tyś do 2 tyś kosztów miesięcznie – świetna inwestycja).
  A rodzice będą się brandzlować jakie to jest super, że są pieniążki zapominająć, że poza kradzieżą każemu jakiejś kwoty żeby było na wypłatę 800+ trzeba obsłużyć i zapłacić tej armii urzędników, którzy mogliby robić lepsze rzeczy.

  Przykro ale może wygra ktoś lepszy, bo 300 zł podwyżki to takie grosze, że sam fakt, że ktoś z tego robi temat jest policzkiem pokazującym jak bardzo nie mają do ciebie szacunku. W każdym razie dzięki jaro za 1,5% mojej pensji dodatku, inflacja lubi to:)

 6. Anonim pisze:

  No niestety nic nie poradzimy. Jaki my mamy przyrost naturalny obecnie? Najniższy od dawna? Czyli program nie działa i nie będzie działał bardziej?

 7. Wilku Starszy pisze:

  I to jest wspaniała wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły