Odpady zabierze Urząd Miejski

Region

Nie tylko szkło, plastik i makulaturę możemy oddawać do segregacji. Urząd Miejski w Pruszkowie na własny koszt zabiera również inne odpady. Niestety mieszkańcy często o tym nie wiedzą i pozbywając się niektórych przedmiotów niepotrzebnie płacą za ich odbiór.

O tym, że pojemniki na szkło, papier i plastik znajdują się na terenie naszego miasta wie chyba większość mieszkańców. Właściciele domków jednorodzinnych tego typu odpady pakują do specjalnych kolorowych worków, zaś mieszkańcy osiedli do specjalnych pojemników z odpowiednimi oznaczeniami. Pojemniki i worki w kolorze niebieskim są przeznaczone na makulaturę, żółte na plastik i puszki, białe na szkło bezbarwne a zielone na szkło kolorowe.  

Jednak oprócz tych podstawowych surowców odbywają się zbiórki odpadów ogrodowych, opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, starych mebli a nawet zużytych baterii i przeterminowanych leków.

Jeśli chcemy pozbyć się mebli czy opon wystarczy zadzwonić do Wydziału Ochrony Środowiska pod nr telefonu (22)728 64 48. Po uzbieraniu odpowiedniej liczby interesantów firmy odbiorą stare meble czy opony z mieszkań i posesji.

Baterie możemy zostawiać w niektórych punktach sklepowych, placówkach oświatowych i Urzędzie Miasta. Przeterminowane leki możemy zostawiać w aptekach i w urzędzie.

Stare sprzęty elektroniczne i elektryczne, czyli tzw. elektrośmieci możemy bezpłatnie oddać w wyznaczonych punktach. W każdą II sobotę miesiąca sprzęty zostawiamy na parkingu Urzędu Miasta, a w każdą IV sobotę punkt odbioru usytuowany jest obok pętli autobusowej przy al. Wojska Polskiego naprzeciwko marketu Lidl.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Urzędu Miasta oraz w Wydziale Ochrony Środowiska pod numerem (22) 728 64 48.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.