Jeśli chcesz uniknąć kary, musisz wypełnić ten formularz!

Region

To już ostatni dzwonek na złożenie deklaracji CEEB. Tylko do 30 czerwca właściciele domów i zarządcy nieruchomości muszą zgłosić źródło ogrzewania budynku.

Rejestr dotyczący wykorzystywanych źródeł ciepła istnieje od 1 lipca 2021 roku. Od tamtej pory każdy zarządca i właściciel nieruchomości ma obowiązek zgłosić, czym ogrzewany jest budynek. Ma na to czas do 30 czerwca 2022, czyli do dzisiaj! Właściciele nowo wybudowanych domów mają 14 dni od uruchomienia źródła ciepła.

Warto przypomnieć, że jeżeli nie złożymy deklaracji, dostaniemy karę! Do rejestru muszą zostać wpisane budynki mieszkalne, usługowe, ale i budynki użyteczności publicznej z nominalną mocą źródła spalania paliw w budynku do 1 MW. W Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków docelowo może się znaleźć nawet 6 mln budynków.

Jak złożyć deklarację? Najszybciej, a nie ukrywajmy, że czas teraz odgrywa bardzo ważną rolę, elektronicznie. Można to zrobić przez stronę https://zone.gunb.gov.pl/. Ponadto można ją złożyć w wersji papierowej, wysyłając ją pocztą lub złożyć osobiście w urzędzie miasta lub gminy. Deklarację można pobrać tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Jeśli chcesz uniknąć kary, musisz wypełnić ten formularz!”

  1. h.kloss pisze:

    lepiej i szybciej będzie pogonić precz bydło co wymyśla głupie przepisy , przegnać debili co wymagają ich wykonywania . poszczuć psami matołów którzy będą to kontrolować . unia jewropejska jak widzę wychodzi nam bokiem a potulne baranki idą na rzeź śpiewając tęczowe piosenki . stać was na to ?

  2. paca pisze:

    Nadzorować i karać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły