Jednak nie będzie nowych pociągów KM?

Region

"Województwo wycofa się najpewniej z planowanego kupna 20 pociągów dla Kolei Mazowieckich" - czytamy w sobotniej "Gazecie Wyborczej".

Koleje Mazowieckie mają w planach kupno 20 składów. Na planach może się jednak skończyć. Budżet Mazowsza, które jest właścicielem przewoźnika, jest bardzo skąpy. Jak domniemywa „Gazeta Wyborcza”, województwo wycofa się z kupna pociągów. Poza tym wiele dróg najprawdopodobniej powstanie kilka lat później.

Powodem kłopotów finansowych województwa mazowieckiego jest janosikowe, czyli przymusowa pomoc biedniejszym regionom kraju. W tym roku Mazowsze odda 940 mln zł – to 1/3 całego budżetu naszego województwa. Janosikowe ustala się na podstawie dochodów sprzed dwóch lat. Teraz przepis ten jest dotkliwy w obliczu wychodzenia z kryzysu ekonomicznego.

Kryzys spowodował także mniejsze obroty firm, a co za tym idzie mniejszy podatek CIT. Przez to do budżetu Mazowsza wpłynęło 300 mln zł mniej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.