Jednak strajk ostrzegawczy na WKD

WKD

Mimo kolejnej tury rozmów, kolejarzom i władzom spółki WKD nie udało sie znaleźć porozumienia. Jutro w godz. 6.00-8.00 pasażerowie muszą przygotować się na dodatkowe utrudnienia.

Przypomnijmy: strajk spowodowany jest brakiem porozumienia w sprawie niewystarczających zarobków pracowników WKD, którzy nie otrzymali zapowiadanych podwyżek. Mieli je otrzymać wraz z pracownikami Kolei Mazowieckich – spółki finansowanej tak jak WKD z budżetu województwa mazowieckiego.

14 listopada kolejarze wraz z władzami spółki WKD zasiedli do rozmów, ale nie udało się osiągnąć porozumienia. Wobec tego kolejarze przystąpią jutro do strajku ostrzegawczego

Na stronie przewoźnika możemy przeczytać:
„W związku ze strajmkiem ostrzegawczym prowadzonym przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce w dniu 15.11.2023 r. (środa) w godzinach 6:00-8:00 nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na linii WKD.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z prośbą do wszystkich pasażerów o skorzystania z pociągów uruchamianych przez spółkę Koleje Mazowieckie na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna.

W godz. 5:30 – 9:00 wszystkie bilety WKD – jednorazowe i okresowe honorowane będą w pociągach KM. W przypadku podróży pociągiem KM na podstawie biletu jednorazowego należy wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu”.

Kolejne rozmowy zapowiedziano na 28 listopada. Jeśli i tym razem nie dojdzie do porozumienia, kolejarze zapowiadają strajk generalny.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Jednak strajk ostrzegawczy na WKD”

 1. Tępy naród pisze:

  Zarząd województwa mazowieckiego to Pan struzik, z PO(KO) PSL, czyli innymi słowy dawna komuna PZPR.
  Jak wybieracie tak macie!
  Ciekawy jestem tylko, czy pracownicy WKD w jakimś stopniu w ogóle powiązują te fakty, czy może poszli i bezmyślnie zagłosowali przeciwko PiS bo takie były banery – „wszystko tylko nie pis” ?!

  • Mała Megi pisze:

   tuskolandia to przede wszystkim właśnie zwalczanie tzw. klasy średniej, czyli mamy tego znakomity przykład.
   Innymi słowy w PEOWSKIEJ ideologii nie ma podziału środków ,bo te zawsze zostają „u góry” i tam są rozkradane na szczeblach partyjnych.
   Takie państwo nigdy nie będzie mocne, ale tak wybraliście i to właśnie ci wszyscy mieszkający wzdłuż WKD.

   • Anonim pisze:

    Przecież to PiS dojeżdża klasę średnią jak się da. W państwie PIS można było być albo bogatym poplecznikiem pisuarów albo tak cię dojeżdżali podatkami że choć za Tuska miałeś przymioty klasy średniej: dziecko w prywatnej szkole, nowy samochód co 5 lat, wakacje przynajmniej dwa razy do roku, własny dom w dobrej lokalizacji. To za PIS po podatkach już ten samochód musiał poczekać dłużej, już trzeba było pomyśleć czy jechać na wakacje czy zapewnić lepszej zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, co efektywnie oznaczało że człowiek przestał być klasą średnią dzięki PiSowi.

  • Życzliwy pisze:

   Co za dzban. Przecież rządzą pisiurki i oni dzielą kasę zabierając samorządom subwencje, które idą na fundacje typu wiila plus, lux veritas czy fundusz sprawiedliwości, które trafiają tylko do swoich na chude lata. Przyjadę uczciwe czasy i ręka sprawiedliwości rozliczy rozkradanie publicznych pieniędzy.

  • Grzegorz pisze:

   Struzik to zwykły PSL, nie mylić z Platformą.

 2. dsad pisze:

  pociąg pojedzie, czy to z maszynistą czy bez to juz mnie mało interesuje xD

 3. trabi pisze:

  I bardzo dobrze. Niech walczą o swoje. Tak należy postępować, gdy nie ma możliwości uzyskać zrozumienia ze strony kierownictwa firmy.

 4. Życzliwy pisze:

  Zmieniła się władza i związki zawodowe, które do tej pory siedziały cicho, bo PiS ustawiał ich przewodniczących, zaczynają buntować pracowników i wysuwać roszczenia za bardzo złą sytuację, za którą tak naprawdę odpowiada ekipa Pisiorów i spółka.

  • Wtajemniczony pisze:

   Na wkd od lat władzę sprawuje koalicja PO PSL i to właśnie ona z roku na rok degraduje spółkę. W tym momęcie przelała się czara goryczy. A o kondycji spółki najlepiej świadczą niesprawne pociągi z serii EN100 które po naprawie u zewnętrznego przedsiębiorstwa nie nadają się do eksploatacji

   • Anonim pisze:

    Biorąc pod uwagę że ze wszystkich spółek kolejowych wkd jest najwyżej ceniona to ja poproszę żeby moje pisowskie wieczne spóźnione pociągi zostały zdegradowane do poziomu wkd, będzie mi o niebo lepiej.

 5. Anonim pisze:

  Czyli jak sobie jadę audi A6 do pracy, bo się nie dałem nabrać na propagandę wspólnego transportu, to nie będę musiał stawać na przejeździe z WKD, dla mnie to super, strajkujcie częściej motłoch zamiast robić będzie stał za darmo na stacjach albo zużywał energię na szukanie alternatyw, a ja awans za awansem i nagroda za nagrodą.

  • Paca pisze:

   Do tego szybko i bezpiecznie, zyebie?

   • Anonim pisze:

    Już tak nie zazdrość że szef dał mi 50% podwyżki i stanowisko kierowicze bo dojeżdżam samochodem dzięki czemu witamy się zawsze punktualnie, a nie co i rusz jestem godzinę spóźniony bo pociągi nie jeżdżą albo komunikacja zawodzi. Każdy mógł się poświęcić kupić audi, płacić za parking i sięgnąć gwiazd, albo po taniości jeździć bieda transportem płacąc zwolnionym rozwojem kariery a w efekcie setkami tysięcy nie zarobionych złotych.

 6. 🐷 pisze:

  Tak tak niech mieszkańcy np Kań Helenowskich skocza obie na przystanek PKP w Pruszkowie lub Brwinowie , zapewne po strajku do WKD już nie powrócą bo zbytnie utrudnienia .
  Głupota. Hahaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły