Jeden chętny na wymianę nawierzchni boiska

Pruszków

Tylko jedna firma zgłosiła się do przetargu na wymianę nawierzchni boiska przy ul. Gomulińskiego. Kłopot w tym, że złożona oferta jest wyższa niż zakładano.

Boisko Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie doczeka się odświeżenia. Jest tylko jeden problem jedyna oferta złożona w przetargu jest wyższa od kwoty jaka władze powiatu pruszkowskiego chcą przeznaczyć na to zadanie.

Jedyną ofertę złożyła warszawska firma RSsport s.c. Wykonanie prac wyceniono na 2,3 mln zł, tymczasem pruszkowskie starostwo powiatowe chce na tę inwestycję przeznaczyć 2,1 mln zł. Czy to oznacza, że postepowanie zostanie unieważnione. Niekoniecznie. Władze starostwa mogą zwrócić się do radnych o „dołożenie” brakujących pieniędzy.

A jakie prace mają zostać wykonane? Nowe podłoże boiska o wym. 110 x74 m będzie musiało spełniać standardy umożliwiające uzyskanie akredytacji FIFA. Będzie to podłoże syntetyczne z wyklejeniem białych linii i wypełnieniem piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym. Poza nowym podłożem zaplanowano inne prace: malowanie piłkochwytów oraz wymiana dwóch bramek na nowe.

Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć już teraz to nowa nawierzchnia na boisku powinna pojawić się jeszcze w tym roku. Powiat pruszkowski dał czas na wykonanie zadania do 22 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.