Jechał 167 km/h w terenie zabudowanym, na dodatek nie miał uprawnień [FILM]

Region

Kilka dni temu policjanci z pruszkowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, którzy uciekał przed mundurowymi i jechał aż 167 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie nieudanej ucieczki popełnił aż 6 wykroczeń. Okazało się, że 21-latek nie miał prawa jazdy.

Policjanci z pruszkowskiej drogówki prowadzili kilka dni temu pomiary prędkości na al. Krakowskiej w Raszynie. W pewnym momencie sprawdzali mercedesa, który jak się okazało, w terenie zabudowanym jechał aż 167 km/h od strony Janek w kierunku Raszyna. Jednocześnie kierujący popełnił wykroczenie niezastosowania się do znaku F10 i z pasa służącego do skrętu w lewo pojechał prosto. Funkcjonariusze ruszyli za kierowcą, dając mu polecenie do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierowca zignorował policjantów i zaczął uciekać przed mundurowymi. Jechał ulicami Raszyna, gdzie dopuścił się kolejnych wykroczeń. – W trakcie ucieczki kierowca wielokrotnie gasił światła samochodu, ponadto wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie ul. Sportowej i Krakowskiej. Wszystkie te zachowania powodowały zagrożenie w ruchu drogowym. Swoją jazdę 21-latek zakończył na ul. Grocholickiej na betonowym ogrodzeniu. Na szczęście ani kierujący, ani pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń – informuje kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kierujący został zatrzymany. Badania wykazały, że jest trzeźwy. Została mu również pobrana krew do badań ponieważ analizator narkotyków wykazał możliwe działanie środków odurzających. W trakcie czynności 21-latek przyznał, że uciekał bo nie posiadał uprawień do kierowania pojazdami, a samochód pożyczył od kolegi.

– Dochodzeniowcy z Raszyna po zebraniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie trzy zarzuty, do których się przyznał. Za sześć popełnionych w ruchu drogowym wykroczeń, zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie 21-latka – dodaje kom. Kańka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Jechał 167 km/h w terenie zabudowanym, na dodatek nie miał uprawnień [FILM]”

 1. Tylko pytam pisze:

  A co z kolegą ( właścicielem pojazdu)????
  Wszak pożyczył samochód gnojowi beż uprawnień

 2. Anonim pisze:

  jakby go nie gonili to by nie uciekal nie

 3. robot pisze:

  Powinien być zatrzymany przez blokadę . Ściganie takiego typa stwarza skrajne zagrożenie. Gdyby coś się stało policja byłaby współwinna.

  • Anonim pisze:

   Jaka ty głupia jesteś:)
   Nie byłaby wspolwinna, zapoznaj sie z odpowiednimi aktami prawnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły