Jechał 167 km/h i do tego pod wpływem

Region

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który jechał 167 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość to 90 km/h. Okazało się też, że miał 0,5 promila. Policjanci tego samego dnia zatrzymali jeszcze dwóch innych nietrzeźwych kierujących.

W niedzielę na trasie S8, w rejonie węzła Janki, patrol pruszkowskiej drogówki prowadził pomiary prędkości. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił jeden z jadących mercedesów. Miernik prędkości wskazał 167 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 90 km/h. Co więcej kierowca auta podczas jazdy wykonywał niebezpieczne manewry, zajeżdżał drogę innym pojazdom, wyprzedzał pojazdy nie zachowując bezpiecznej odległości, czym stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli policjanci poddali 22 -latka badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania to ponad 0,5 promila. – Za popełnione wykroczenia zostanie skierowany wobec 22-latka wniosek do sadu o ukaranie, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości usłyszy on zarzuty. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Ten sam patrol, tym razem w Brwinowie na ul. Pszczelińskiej, dokonał kontroli kierującego oplem. Badanie 46-latka wykazało ponad 1 promil. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości . Postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Kolejne zatrzymanie również miało miejsce na ul. Pszczelińskiej. Tym razem policjanci zatrzymali 37-letniego rowerzystę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Jechał 167 km/h i do tego pod wpływem”

  1. eh,.. pisze:

    W normalnych krajach 0.5 promila jest dopuszczalne dla kierowców prywatnych jeżdżących samochodami osobowymi.

  2. Xiao Ciao 7 pisze:

    Utaplac mu ryja w łajnie. Niech się poczuje jak prawdziwy śmieć z mordą w szambie!

  3. Kek pisze:

    Ja tam jeżdżę 225 i żaden patrol nie ma podjazdu swoimi zlomami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły