Janusz Krupski spoczął na cmentarzu wojskowym na Powązkach

Region

Szef Urzędu ds. Kombatantów Janusz Krupski, mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego, który zginął w katastrofielotniczej pod Smoleńskiem, spoczął w poniedziałek na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach.

„Był człowiekiem odważnym, niezłomnym; dochował wiary tym wartościom, które sobie wyznaczył” – mówił o Krupskim jego następca na stanowisku szefa Urzędu ds. Kombatantów Jan Ciechanowski. Jak podkreślił, Krupski zmierzał ku wolnej Polsce, a potem jej służył.

Krupskiego żegnali m.in. przedstawiciele kombatantów z kraju i z zagranicy, przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie kończył historię, a także pisma „Spotkania”, które wydawał.

Zastępca przewodniczącego Rady ds. Kombatantów Władysław Matkowski podkreślił, że Krupski spotykał się z kombatantami osobiście. „Troszczył się zwłaszcza o tych żyjących w trudnych warunkach, za wschodnią granicą” – powiedział. „Był człowiekiem wielkiej odwagi i prawości” – dodał.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.