Jakie są najpopularniejsze zawody w powiecie grodziskim?

Milanówek

Szukanie pracy w Milanówku lub w obrębie całego powiatu grodziskiego warto rozpocząć od zapoznania się z zapotrzebowaniem lokalnych pracodawców. Wskazówkę w tym zakresie stanowi Barometr zawodów, rokroczne badanie wykonywane na zlecenie resortu pracy we wszystkich powiatach i województwach w kraju. Kogo chcą zatrudniać firmy z powiatu grodziskiego w bieżącym roku?

Praca w powiecie grodziskim – zawody deficytowe

Krajobraz gospodarczy powiatu cechuje niewielkie zróżnicowanie. Nieco ponad jedna czwarta wszystkich tutejszych podmiotów gospodarczych zajmuje się handlem lub naprawą pojazdów, kolejne 20% to przedsiębiorstwa budowlane, niemal co dziesiąte stanowi zakład przetwórstwa przemysłowego, blisko 8% – firmę transportową lub magazynową i prawie tyleż samo jest zakładów usługowych, oferujących np. naprawę sprzętu domowego, komputerów. Do wymienionych obszarów gospodarczych zależy około ⅔ działalności powiatu grodziskiego (na podst. REGON, maj 2022 r.).

Tak kształtujący profil gospodarczy regionu odbija się w zapotrzebowaniu lokalnych firm. Zgodnie z przywołanym badaniem Barometr zawodów w 2022 r. w powiecie wskazuje się 43 grupy zawodów deficytowych.

Profesje deficytowe to te, których przedstawicieli na rynku zatrudnienia, aktualnie poszukujących pracy, jest mniej niż ofert od pracodawców. A zatem w bieżącym roku oferty pracy w Milanówku i innych miejscowościach powiatu grodziskiego często kierowane są do:

pracowników budownictwa z różnego rodzaju uprawnieniami – betoniarzy i zbrojarzy, murarzy i tynkarzy, dekarzy i blacharzy budowlanych, brukarzy, cieśli i stolarzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, pracowników robót wykończeniowych w budownictwie, robotników budowlanych,

pracowników branży TSL – kierowców autobusów, kierowców ciężarówek, spedytorów i logistyków, magazynierów,

pracowników motoryzacji, branż maszynowej i elektromaszynowej – mechaników pojazdów samochodowych, monterów i mechaników maszyn i urządzeń, elektryków, elektromechaników i elektromonterów, operatorów obrabiarek skrawających, ślusarzy, spawaczy,

pracowników przetwórstwa przemysłowego z innych dziedzin – krawców i pracowników produkcji odzieży, robotników obróbki drewna i stolarzy, operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych, pracowników przetwórstwa spożywczego,

nauczycieli – przedszkoli, nauczania wczesnoszkolnego, przedmiotów ogólnokształcących, praktycznej nauki zawodu,

pracowników usług opiekuńczo-medycznych – lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek i położnych, opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej, opiekunek dziecięcych,

pracowników branży beauty – kosmetyczek, fryzjerów,

pracowników zakwaterowania i gastronomii – gospodarzy obiektów, portierów, woźnych i dozorców, pomocy kuchennych, cukierników,

pracowników innych dziedzin zatrudnienia – biologów i biotechnologów, pracowników ds. rachunkowości i księgowości, pracowników służb mundurowych, sprzedawców i kasjerów.

W powiecie grodziskim nie wskazano żadnych zawodów nadwyżkowych, a większość profesji znajduje się w równowadze popytu i podaży. To dobry sygnał – świadczy o dużej stabilności lokalnego rynku.

Poszukiwania pracy w mieście Milanówek bądź na terenie powiatu warto zacząć od rejestracji na rzetelnym i bezpiecznym portalu rekrutacyjnym, np. praca.pl. Jest to platforma ogólnopolska – żeby dotrzeć do ogłoszeń w konkretnej miejscowości czy dotyczących pracy w województwie mazowieckim, wystarczy wpisać nazwę miejscowości / województwa w pasku wyszukiwania.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Jakie są najpopularniejsze zawody w powiecie grodziskim?”

  1. kfdjsg pisze:

    Najpopularniejszy to „szlachta nie pracuje”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły