Jakie remonty w planach PSM na 2024 r.?

Pruszków

Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa opublikowała plan remontów, jakie zamierza przeprowadzić w 2024 r.. Zaglądamy więc do planu remontowego administracji osiedla „Śródmieście”.

Ocieplenie ścian, remonty balkonów, malowanie klatek schodowych czy wymiana domofonów – lista zadań do realizacji w bieżącym roku.

I tak w budynku przy Chopina 74/78 zostanie wykonane ocieplenie elewacji wschodniej i remont balkonów. Podobny zakres prac przewidziany jest w budynku przy al. Wojska Polskiego 32. Tu planowane jest wykonanie elewacji wschodniej oraz szczyt od strony południowej. Wymienione zostaną także balkony w mieszkaniach z klatki nr 3. Natomiast w budynku przy Prusa 90 zostanie wykonana elewacja oraz remont balkonów i loggii. W bloku przy Wojska Polskiego 35 zaplanowano ocieplenie elewacji od strony południowej oraz remont 8 balkonów.

Remonty balkonów zaplanowano natomiast w budynkach przy al. Wojska Polskiego 28, Baśniowej 3, Baśniowej 5, Tomcia Palucha 4 i Tomcia Palucha 6.

Nowe wejścia do klatek schodowych zyskają budynki przy ul. Drzymały 28 i Wojska Polskiego 16. Tu wymienione zostaną daszki, na ścianach zostanie ułożony gres, przewidziano też wykonanie podestu i lastryka schodów.

Natomiast przy budynku Tomcia Palucha 10 zostanie wyremontowany chodnik. Dodatkowo na całym osiedlu zostaną wykonane pozimowe naprawy nawierzchni ulic.

Nowa instalacja domofonowa zostanie wykonana w wybranych klatkach w bokach przy Wojska Polskiego 35, Prusa 64 i 74 oraz Tomcia Palucha 6 i 8.

W tym roku zaplanowano również malowanie klatek schodowych w budynkach przy Baśniowej 5, Tomcia Palucha 10, Prusa 72, Niepodległości 6. W budynku przy Wojska Polskiego 32 zaplanowano remont daszków nad wejściami do klatek schodowych. W tym roku remonty przejdą również pergole śmietnikowe przy budynkach Wojska Polskiego 16, 20, 27, 31

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Jakie remonty w planach PSM na 2024 r.?”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Proszę PSM o rekonesans w innych spółdzielniach jak sobie radzą, że są w stanie ocieplić wszystkie budynki i jeszcze do tego wymienić windy na nowe. Bo ocieplanie połowy jednego bloku na rok, świadczy o ogromnej nieudolności. https://www.smchelm.pl/historia/ „Wszystkie budynki spółdzielni są docieplone, w ramach modernizacji wymieniono też wszystkie dźwigi osobowe na urządzenia najnowszej generacji. Zmodernizowano instalacje wewnętrzne centralnego ogrzewania. Fundusz remontowy w przeważającej części będzie przeznaczony na podniesienie standardu zamieszkania, w tym modernizacje wystroju i wyposażenia klatek schodowych. ” Czyli jednak się da, ale nie w Pruszkowie.

 2. Mieszkaniec pisze:

  Dalej ocieplanie po jednej ścianie, bez audytów i na odwal. PSM to stan umysłu.

 3. Lokator pisze:

  Super….
  Mieszkaniec Chopina..

 4. PO-mafijna struktura pisze:

  Niech tylko do urzędów skarbowych POwrócą komuniści z PO…To kwestia roku i w budżecie nie będzie żadnych pieniędzy na inwestycje!!!
  Mafijna struktura zacznie się kręcić, wyprowadzanie VAT-u, tzw. słupy itp…
  Potem w konsekwencji żadnych inwestycji infrastrukturalnych tak prężnie rozwijających się za rządów PiS…
  TO WSZYSTKO PRZSTANIE FUNKCJONOWAĆ !!!

 5. Tomi pisze:

  Blok przy ul. Zgoda 3, ciężko skończyć? Jedna elewacja ocieplona w 2 ratach, druga (przednia) nie.

 6. Anonim pisze:

  A wojska polskiego 44 nie będzie dokończony?

 7. AvP pisze:

  Trzeba bardziej zainwestować w ocieplanie budynków starszych

 8. Raport pisze:

  Nie wiem jakie są warunki umowy PSM z wykonawcami ale … remonty balkonów to jakiś żart. Panowie wchodzą i schodzą, idzie to jak krew z nosa. A mówi się, że czas to pieniądz. W PSM chyba chodzi o coś innego.

 9. Epoka pisze:

  Ale mają rozmach

 10. Magda pisze:

  To wszystkich balkonow w bloku nie da się zrobić tylko wybrańcom? Słabe to żeby lokatorzy musieli prosić się o remont balkonu przykład w zeszły roku kartka że będą remonty balkonow jak zaczęło się okazało się że tylko 3 !!! A wcześniej ani jednej minimalnej wiadomości ze będą remonty żeby wniosek napisać czy cos cokolwiek słabe to jeszcze raz !!! Nie mówiąc o tym że budżet na remonty klatek w zeszłym roku został wyrabany przez z nich gdzieś I to co powinno być wyremontowane w zeszłym roku za pieniądze z zeszłego roku zostaje wyremontowane w tym roku z nowego budżetu… Państwo niech sami wyciągną wnioski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły