Jakie inwestycje znajdziemy w budżecie powiatu grodziskiego na 2023r.?

Region

Nowy rok to kolejne plany, do których realizacji niezbędne są pieniądze. Nie wszystko da się od razu zrobić, bo jak wiadomo środki są ograniczone. Radni powiatu grodziskiego uwzględnili najważniejsze potrzeby i uchwalili budżet na rok 2023r.

W powiecie grodziskim radni zgodnie, 21 głosami „za” przyjęli uchwałę budżetową na 2023 r. – Szanowni państwo, chciałbym na wstępie bardzo podziękować radnym powiatu grodziskiego za tak jednoznaczne zaakceptowanie projektu budżetu, który przedłożył zarząd – zaznaczył Marek Wieżbicki, starosta powiatu grodziskiego.

Jak zatem przedstawia się budżet na bieżący rok? Dochody powiatu grodziskiego oszacowano na niespełna 150 mln zł. Wydatki wyniosą prawie 167 mln zł. Deficyt w budżecie powiatu grodziskiego wyniesie blisko 17 mln zł i zostanie pokryty niewykorzystanymi środkami pieniężnymi, wolnymi środkami oraz kredytem.

Na inwestycje powiat grodziski w 2023 r. chce wydać przeszło 42,7 mln zł. Łącznie powiat chce zrealizować aż 34 zadania. My wybraliśmy 10 tych najkosztowniejszych:
1. Budowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1508w z drogą gminną nr 150210W wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 1508W w miejscowości Chlebnia, gmina Grodzisk Maz. – 9.2 mln zł
2. Rozbudowa drogi powiatowej nr 2855W Tarczyn-Jeziorzany-Suchodoł-Zaręby-Ojrzanów, ul. Słowika, od km 0+000,00do km 1+459,9 w m. Zaręby, gm. Żabia Wola – 5 mln zł
3. Budowa całodobowego lądowiska dla potrzeb SOR SPSSZ im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Maz. – 6,5 mln zł
4.Modernizacja systemu instalacji gazów medycznych w SPSSZ im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Maz. – 4,9 mln zł
5. Budowa instalacji fotowoltaicznej wspartej na wiatach parkingu Starostwa Powiatu Grodziskiego przy ul. Dalekiej 11A w Grodzisku Maz. – 4,5 mln zł
6. Wykonanie dodatkowej Sali operacyjnej w ramach istniejącego Bloku Operacyjnego w SPS Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Maz. – 4,4 mln zł
7. Przebudowa ul. Dębowej w Milanówku – 3 mln zł
8. Budowa instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej wraz z termomodernizacją budynku szkoły na terenie powiatu grodziskiego – 1,8 mln zł.
9. Zakup śródoperacyjnego Tomografu Komputerowego dla Szpitala Zachodniego – 1 mln zł
10. Przebudowa drogi powiatowej nr W na odcinku od ul. Sadowej do ul. Niedźwiedziej polegającej na rozbiórce istniejącego chodnika i budowie ścieżki pieszo-rowerowej – 1 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.