Jaki jest stan pruszkowskich wind?

Region

We wtorek 23 marca przypada międzynarodowy Dzień Windy. My z tej okazji o stan wind w pruszkowskich blokach zapytaliśmy prezesa Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Dariusza Grubka.

Międzynarodowy Dzień Windy został ustanowiony na pamiątkę rocznicy uruchomienia pierwszej windy pasażerskiej 23 marca 1857 roku w Nowym Jorku. Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w swoich blokach ma ponad 90 wind na czterech osiedlach: Śródmieście, Parkowe, Staszica cz. A oraz Staszica cz. B i Bolesława Prusa.

– Nie spotkałem się ze skargami ze strony mieszkańców na stan naszych wind. Skarg nie ma, ponieważ windy są konserwowane na bieżąco – stwierdził prezes PSM, Dariusz Grubek.

Prezes powiedział nam, że raz w roku każda winda jest kontrolowana przez Urząd Dozoru Technicznego. Dodał, że nigdy organ ten nie nakazał wyłączenia windy z użytkowania. Poza tym firma zewnętrzna kontroluje windy na bieżąco i w przypadku uchybień natychmiast dokonuje napraw.

Spółdzielnia stara się także, aby w każdym roku dwie windy gruntownie zmodernizować. Kosztuje to 260 tys. zł. Wymieniane są wówczas kabiny, drzwi i maszynownia. W taki sposób wymieniono już wszystkie windy na osiedlu Śródmieście i Parkowym.

Jednocześnie prezes zdradził, że spółdzielnia myśli o zamontowaniu nowej windy w bloku przy ul. Niepodległości 12. W budynku tym jest tylko jedna klatka i jedna winda, która musi obsłużyć 100 mieszkańców. Koszt takiej inwestycji to 400 tys. zł. Spółdzielnia szuka obecnie możliwości pozyskania funduszy na ten pomysł. – Być może uzyskamy dofinansowanie z Unii Europejskiej – powiedział prezes Grubek.

A jakie jest Wasze zdanie na temat stanu technicznego wind w Pruszkowie?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy