Jaki monitor do komputera kupić?

Art. Sponsorowany

Jaki monitor do komputera kupić? Jakie parametry monitora komputerowego są ważne? Czy warto decydować się na droższe urządzenia, czy tańsze będą wystarczającą opcją? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

1. Monitory do komputera na raty – dlaczego warto kupić droższy monitor?
2. Parametry monitorów komputerowych – co jest ważne?

Chcesz kupić monitor komputerowy, ale nie wiesz właściwie, który produkt wybrać? Wszystko zależy od tego, do czego dokładnie potrzebujesz urządzenia tego rodzaju. Do przeglądania Internetu czy prostej pracy biurowej wystarczą tanie monitory. Jeśli jednak chcesz oglądać na komputerze filmy, grać w gry czy zajmować się obróbką zdjęć, montażem filmowym lub grafiką, lepszą opcją będzie inwestycja w droższe monitory komputerowe. Na co dokładnie zwrócić uwagę, wybierając monitor? Podpowiadamy w niniejszym wpisie.

Monitory do komputera na raty – dlaczego warto kupić droższy monitor?

Na rynku aktualnie można znaleźć monitory w szerokim zakresie cenowym. Dostępne są zarówno monitory komputerowe tanie, jak i urządzenia ze średniej półki czy modele drogie. Wiele osób ze względu na ograniczony budżet decyduje się na tańsze produkty, nie zwracając uwagi na parametry i swoje potrzeby, a jedynie na kwestie finansowe. To błąd, ponieważ po pewnym czasie może okazać się, że będziesz chciał kupić kolejny nowy monitor i to nie dlatego, że ówczesny się zepsuje. Po prostu nie będzie spełniał Twoich oczekiwań.

Jak zatem kupić droższy monitor mimo ograniczonego budżetu? Najlepszym rozwiązaniem są monitory na raty 0%! Dziś właściwie każdy monitor w każdym sklepie można wziąć na raty. A zatem nie zwlekaj, tylko już teraz znajdź optymalne urządzenie dla siebie i kup go na raty.

Ale jaki monitor komputerowy wybrać? Poniżej podpowiadamy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę, kupując monitory komputerowe.

Parametry monitorów komputerowych – co jest ważne?

Jeśli chodzi o monitory komputerowe, ważne są takie parametry, jak rozdzielczość ekranu, proporcje i przekątna ekranu, częstotliwość odświeżania obrazu czy szeroki kąt widzenia. Wszystkie tego rodzaju właściwości dostosowuje się oczywiście do własnych preferencji. Z dodatkowych funkcji i opcji możesz dobrać sobie urządzenia, które mają wbudowane głośniki, jeśli nie chcesz inwestować dodatkowo w tego rodzaju akcesorium.

Ponadto pamiętaj również o złączach. Standardem jest aktualnie HDMI, ale jeśli chcesz podłączyć do monitora na przykład tablet lub smartfon, warto wybrać takie monitory, które mają HDMI-MHL. Oczywiście warto pamiętać o złączu USB, USB typu C czy wejście słuchawkowe. USB umożliwia podłączenie dodatkowego urządzenia w postaci pendrive czy zewnętrznego dysku twardego.

W przypadku urządzeń do grania warto decydować się na typowe monitory gamingowe. To dopracowane w każdym calu rozwiązania, o krótkim czasie reakcji plamki, z wysoką częstotliwością odświeżania, technologią synchronizacji obrazu w rozdzielczości Full HD lub wyższej. Do oglądania filmów polecamy monitory o proporcji kinowej, czyli 12:9, które wyróżniają się szerokim kątem widzenia oraz stosunkowo dużym rozmiarem. W biurze natomiast sprawdzą się urządzenia o proporcji ekranu 16:10, które są niezawodne i dopasowane oczywiście do stanowiska pracownika. Do biura warto także wybierać te monitory komputerowe, które mają szeroki zakres regulacji pozycji ekranu, dzięki czemu każdy pracownik będzie mógł bez problemu dostosować sobie – na przykład – jego wysokość do własnych wymagań. Jeżeli jest taka możliwość, lepiej wybrać model, w którym będzie można uzyskać wysoką przekątną ekranu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.