Jak będzie wyglądać nowa przychodnia w Michałowicach?

Michałowice

Gmina Michałowice planuje budowę przychodni zdrowia. Stworzono dwie koncepcje architektoniczne, które będzie można zobaczyć w Urzędzie Gminy Michałowice.

O budowie nowej przychodni w Michałowicach mówi się już od jakiegoś czasu. Właściwie od momentu podpisania przez wójt Małgorzatę Pachecką aktu notarialnego na działkę, na której ma stanąć ośrodek zdrowia.

Chodzi o 6 tys. mkw terenu w okolicy ul. Dworcowej, Kolorowej i przystanku WKD Michałowice. Mieszkańcy Michałowic od lat wskazywali to miejsce jako lokalizację nowej przychodni zdrowia. Istniejący ośrodek cierpi na brak dostatecznej liczby miejsc parkingowych. Mała ul. Ludowa nie mieści tylu samochodów, ile osób korzysta z przychodni. Działka przy WKD pozwoli rozwiązać ten problem. Zgodnie z podpisanym aktem notarialnym, możemy na tej działce wykonać inwestycje związaną z ochroną zdrowia, pomocą społeczną i kulturą fizyczną – możemy zrealizować przychodnię i usługi medyczne, fitness oraz mieszkania wytchnieniowe – komentowała wówczas wójt Małgorzata Pachecka.

Rada gminy uchwaliła MPZP. Zgodnie z nim na działce można wybudować 3-piętrowy obiekt o powierzchni maksymalnie 5 tys. mkw. Możliwość planowania takich rzeczy z perspektywą ich materializacji to prawdopodobnie jedno z najprzyjemniejszych zadań dla wójta. Więc proszę o wszelkie sygnały dotyczące tego miejsca i zapewniam, że wszelkie dalsze koncepcje będą jak zawsze konsultowane z mieszkańcami – powiedziała Pachecka.

Teraz obietnice i plany jeszcze bardziej zaczęły się materializować. We środę, 14 grudnia, o godz. 16.00 w Urzędzie Gminy Michałowice (w sali 220) zostaną zaprezentowane dwie koncepcje architektoniczne nowej przychodni zdrowia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.