„Jabłko czy cytryna” po raz drugi

„Jabłko czy cytryna” to akcja przeprowadzana przez uczniów i policjantów. To już druga taka akcja w tym roku.

W „Jabłku czy cytrynie” rzecz polega na tym, że dzieci z ZSO w Komorowie we współpracy z Komendą Policji w Michałowicach i pruszkowską drogówką kontrolowały przestrzeganie prędkości w terenie zabudowanym.

Tym razem nietypowy patrol stanął przy ul. Ireny w Komorowie. Czekali na kierowców z dwoma kolorowymi transparentami „Kto przepisów drogowych nie szanuje, kwaśną cytrynę otrzymuje”. Na drugim hasło brzmiało „Kto przepisy drogowe szanuje, słodkie jabłko otrzymuje”.

Do kontroli zatrzymywano nie tylko kierowców łamiących przepisy, lecz także jadących zgodnie z prawem. Ci pierwsi dostawali upomnienie i kwaśną cytrynę, drudzy – smaczne jabłko.

Cała akcja, poza upominaniem kierowców pokazała dzieciom jak ważne jest przestrzeganie przepisów. Uczniowie poznali również tajniki pracy policji „od kuchni”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “„Jabłko czy cytryna” po raz drugi”

  1. olo pisze:

    Nie mają tyle cytryn ! walić ograniczenia !! IIIIIHHHHAAAA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły