Inwestycje w powiecie nabierają kształtów

W powiecie pruszkowskim w trakcie budowy są trzy duże inwestycje: budowa basenu przy Zespole Szkół przy ul. Gomulińskiego, budowa i rozbudowa LO im. T. Kościuszki oraz budowa gmachu Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Wapiennej. Dodatkowo prowadzona jest budowa Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Na jakim etapie są poszczególne budowy?

Najbardziej zaawansowany w budowie jest Zespół Szkół Specjalnych przy ul. Wapiennej. I etap prac jest już właściwie na finiszu – zakończenie zaplanowano na koniec lutego 2023 roku. Teraz montowane są instalacje: wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, elektryczna, a także wentylacyjna. Budowana jest również kanalizacja deszczowa. Montowane jest też oświetlenie terenu i toczą się roboty drogowe.

Co słychać przy ul. Gomulińskiego? Budowa krytej pływalni wre. O stanie robót informuje Marta Cygan, kierownik ds. inwestycji kubaturowych i remontów – Trwają prace polegające na zbrojeniu i szalowaniu ścian podziemnych budynku pływalni i betonowania słupów na poziomie -1 budynku, a następnie zostanie wykonana hydroizolacja oraz betonowanie ścian fundamentowych.

W „Kościuchu” prace przeprowadzane są etapowo. Wynika to z faktu, że obok budowy nadal funkcjonuje szkoła. 150 licealistów uczy się w tymczasowo wybudowanej szkole kontenerowej. A co z budową? Jesteśmy na etapie wykonywania konstrukcji budynku. Ponadto zrealizowano konstrukcję podziemia oraz kondygnację parteru i I-ego piętra. Trwa wznoszenie piętra II-ego, oraz na poziomie -1 wykonano ściany działowe/murowane, a także docelowe przyłącze cieplne do nowej szkoły. Trwa uzgadnianie projektów sieci wodno-kanalizacyjnej w MPWIK – mówiAgnieszka Kuźmińska, Członkini Zarządu Powiatu.

Poza inwestycjami oświatowymi, powiat realizuje również budowę Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Brwinowie. Koszt budowy Centrum wynosi 9,5 mln zł, z czego 2,8 mln zł pochodzi z Funduszu Solidarnościowego. W październiku została podpisana umowa na wybudowanie obiektu. Placówka zapewni opiekę dzienną dla 22 osób oraz całodobową – dla 8. Zakończenie inwestycji zaplanowano na sierpień 2023 roku, a obecnie trwają prace porządkowe i geodezyjne – wytyczanie obiektów.

Realizacja tych czterech ważnych projektów inwestycyjnych nie byłaby możliwa bez wyjątkowo efektywnego modelu finansowania. Fundusze zewnętrzne pozyskane przez powiat pruszkowski do wdrożenia tych inwestycji zmniejszyły udział środków budżetowych powiatu, które mogły zostać skierowane na inne cele. Jestem optymistycznie nastawiony co do zakończenia tych wszystkich, dużych inwestycji na terenie powiatu pruszkowskiego w ustalonych terminach, które są bardzo istotne z perspektywy naszych mieszkańców – podsumowuje Starosta Pruszkowski, Krzysztof Rymuza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Inwestycje w powiecie nabierają kształtów”

 1. Halina pisze:

  Piękna inwestycja. Problem jest gdzie indziej, tam młode kobiety dają w szyję i pochwę i nikt z tym nic nie robi.

  • jk pisze:

   ty już halina tak bardzo stara że tak z zazdrością o młodych piszesz? nikt ukuć już nie chce?

 2. xena pisze:

  zaraz ten pajac brwinowianin przyjdzie i powie że to kaczynski z morawieckim budują

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły